I liga: Stal ograła lidera

pogrom

facebook.com/stal.mielec.oficjalna

W pierwszym meczu 27. kolejki Fortuna I ligi Stal Mielec pokonała Raków Częstochowa 3:1. Dla klubu z Podkarpacia to pierwsze domowe zwycięstwo po serii dwóch spotkań bez wygranej. Natomiast dla lidera rozgrywek to pierwsza porażka od – uwaga! trzeciego sierpnia 2018 roku!

Wynik meczu już w piątej minucie otworzył Krystian Getinger. Na 2:0 w trzydziestej ósmej minucie podwyższył Łukasz Janoszka, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił Denis Gojko, który na boisku zameldował się pięć minut wcześniej. Goście honorową bramkę strzelili w 93. minucie, ale gol Andrzeja Niewulisa niczego nie zmienił i druga porażka w sezonie stała się faktem.

W następnej serii spotkań Raków podejmować będzie Wartę Poznań, a Stal zagra na wyjeździe z GKS Jastrzębie.

06.04.2019, godz. 15:00 Stal Mielec – Raków Częstochowa 3:1 (2:0)
Krystian Getinger 5′, Łukasz Janoszka 38′, Denis Gojko 90′ – Andrzej Niewulis 93′
żółte kartki: Josip Soljić, Jonatan De Amo – Andrzej Niewulis, Petr Schwarz, Sebastian Musiolik.

Stal: Seweryn Kiełpin – Martin Dobrotka, Leandro (63′ Andreja Prokić), Maciej Urbańczyk, Łukasz Janoszka (77′ Adrian Paluchowski), Josip Soljić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (85′ Denis Gojko), Mateusz Spychała, Krystian Getinger, Jonatan De Am.

Raków: Michał Gliwa – Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Piotr Malinowski (59′ Daniel Bartl), Petr Schwarz (59′ Maciej Domański), Miłosz Szczepański, Marcin Listkowski (75′ Szymon Lewicki), Igor Sapała, Patryk Kun, Sebastian Musiolik.

tabela Fortuna I ligi dostępna w tym miejscu.