I liga: Skromne zwycięstwo Olimpii nad Stomilem

W jedynym dzisiejszym meczu 12. kolejki Fortuna I ligi Olimpia Grudziądz przed własną publicznością pokonała 1:0 Stomil Olsztyn. Bramkę już w piątej minucie meczu strzelił Ariel Wawszczyk, dla którego było to debiutancie trafienie w bieżących rozgrywkach.

Polsatsport.pl

Beniaminek rozgrywek dzięki znakomitej serii (druga z rzędu wygrana oraz szósty mecz bez porażki) awansował na miejsce barażowej (piąte). Co ciekawe zrobił to kosztem Stomilowi, który spadł na siódmą pozycję. W następnej serii spotkań podopieczni Jacka Trzeciaka zagrają w Bełchatowie, a klub ze stolicy Warmii i Mazur, którzy przerwali serię pięciu spotkań bez porażki (wliczając w to mecz w Pucharze Polski) podejmować będą Termalikę Nieciecza.

06.10.2019, godz. 19:00 Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
Ariel Wawszczyk 5′
żółte kartki: Sebastian Kamiński, Dominik Frelek – Lukas Kuban, Wojciech Hajda, Waldemar Gancarczyk.