Serie A: Juventus górą w derbach Italii

fot: twitter.com/juventusfc

W hicie siódmej kolejki Serie A, Inter Mediolan przegrał na własnym stadionie z Juventusem. Bramki w tym meczu zdobywali Paulo Dybala, Lautaro Martinez i Gonzalo Higuain.

Mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie, a obie drużyny przystępowały do dzisiejszego meczu w dobrej formie. Inter rozpoczął sezon w lidze włoskiej od sześciu zwycięstw z rzędu po raz pierwszy od 1966 roku. Juventus natomiast jest drużyną, która pod sterem Maurizzio Sarriego nie przegrała jeszcze żadnego spotkania. Jedynym potknięciem “Starej Damy” był bezbramkowy remis z Fiorentiną. Przed dzisiejszym meczem drużyna Wojciecha Szczęsnego traciła do liderujących Nerazzurri tylko dwa punkty.

Pierwszy, szybki cios wykonał Juventus. W 3 minucie spotkania Paulo Dybala dostał podanie od Miralema Pjanicia, bez dłuższego namysłu oddał uderzenie w kierunku dalszego narożnika bramki i wyprowadził Juventus na prowadzenie. Tempo meczu było niebywale wysokie, piłka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego. W 9 minucie Cristiano Ronaldo wykonał rajd, po czym huknął w poprzeczkę z około 16 metrów. Chwilę później po drugiej stronie boiska okazję miał Romelu Lukaku, ale jego strzał został zablokowany przez Bonucciego. W 17 minucie spotkania De Ligt zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Lautaro Martinez nie dał żadnych szans Szczęsnemu i doprowadził do wyrównania. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Cristiano Ronaldo, ale nie została ona uznana. Zagrywający piłkę do Ronaldo, Paulo Dybala był na pozycji spalonej. Druga połowa toczyła się pod dyktando gości. Inter miał spore problemy z wyjściem z własnej połowy, ponieważ Juventus stosował wysoki pressing i skutecznie neutralizował próby ataku gospodarzy. W 80 minucie bramkę na 1:2 zdobył Gonzalo Higuain. Argentyńczyk po podaniu Bentancura pokonał strzałem z bliska Samira Handanovicia. Cztery minuty przed końcem meczu w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym stanął Matias Vecino, ale polski bramkarz popisał się świetną interwencją. Juventus utrzymał prowadzenie do końca spotkania i zajął miejsce na fotelu lidera.

06.10.2019, 7 kolejka Serie A, Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)

Inter Mediolan – Juventus 1:2 (1:1)

Paulo Dybala 3′, Lautaro Martinez 18′ (k), Gonzalo Higuain 80′

Inter: Samir Handanović – Diego Godin (Alessandro Bastoni 54′), Stefan De Vrij, Milan Skriniar – Danilo D’Ambrosio, Nicolo Barella, Stefano Sensi (Matias Vecino 34′), Marcelo Brozović, Kwadwo Asamoah – Romelu Lukaku, Lautaro Martinez (Matteo Politano 78′)

Juventus: Wojciech Szczęsny – Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci, Matthijs De Ligt, Alex Sandro – Sami Khedira (Rodrigo Bentancur 62′), Miralem Pjanić, Blaise Matuidi – Federico Bernardeschi (Gonzalo Higuain 62′) – Paulo Dybala (Emre Can 71′), Cristiano Ronaldo

Żółte kartki:  Matias Vecino, Nicolo Barella – Alex Sandro, Emre Can, Juan Cuadrado

Sędzia: Gianluca Rocchi