I liga: Sandecja nadal niepokonana

W ostatnim sobotnim meczu 25. kolejki Fortuna I ligi Sandecja potwierdziła, że walczy o Ekstraklasę. Sączersi nawet grając w dziewięciu potrafią wygrywać.

Wynik w dwunastej minucie otworzył Rubio, a w trzydziestej trzeciej minucie z rzutu karnego podwyższył Michal Piter-Bućko. Od pięćdziesiątej siódmej minuty gościom powinno grać się łatwiej, ponieważ Kamil Ogorzały wyleciał z boiska (za drugą żółtą kartkę), a minutę później Mateusz Michalski zdobył kontaktową bramkę. W osiemdziesiątej minucie Wojciech Hajda obejrzał drugi raz żółty i w konsekwencji czerwony kartonik. Od tego momentu gospodarze grali 9 na 11, ale cztery minuty później na tablicy widniało 3:1, gdyż drugi raz jedenastkę wykorzystał Słowak.

W następnej serii spotkań beniaminek rozgrywek, który nie wygrał trzeciego meczu z rzędu, podejmować będzie Górnika Łęczna. Natomiast Sandecja, która odniosła czwarte kolejne zwycięstwo z rzędu, zagra w Bełchatowie z GKS. W tabeli Widzew jest siódmy (35 punktów), a Sandecja dziesiata (33 punkty). Z kolei w tabeli wiosny Sandecja jest jedynym klubem bez porażki i zasłużenie jest liderem.

17 kwietnia 2021, godz. 16:00 Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź 3:1
Rubio 12′, Michal Piter-Bućko 33′ (k), 84′ (k) – Mateusz Michalski 58′
żółte kartki: Adrian Basta, Wojciech Hajda, Kamil Ogorzały, Bartłomiej Kasprzak, Dawid Pietrzkiewicz – Michał Grudniewski, Bartłomiej Poczobut.
czerwone kartki: Kamil Ogorzały 57′, Wojciech Hajda 80′ (obaj z Sandecji).