I liga: Radomiak wraca na pierwsze miejsce

Radomiak wykorzystał stratę punktów Warty i wrócił na pierwsze miejsce w Fortuna I lidze. Ważne zwycięstwo Jastrzębia, grad bramek w Sosnowcu. Zapraszamy na podsumowanie sobotnich spotkań 15. kolejki Fortuna I ligi.

W pierwszym meczu Radomiak pokonał Termalicę 1:0. Jedyną bramkę w meczu strzelił Rafał Makowski. Goście kończyli mecz w dziesięciu, ponieważ w 70. minucie Vlasimir Jovanović obejrzał czerwoną kartkę (druga żółta). Dla beniaminka to pierwsza wygrana po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa, którzy drugi raz w tym sezonie są na pierwszym miejscu. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce po dwunastu rozegranych meczach. Inne nastroje panują w ekipie Piotra Mandrysza, którzy przerwali swoją serię – cztery mecze bez porażki.

Radomiak – Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
Rafał Makowski 52′

W drugim sobotnim meczu GKS Jastrzębie pokonała Olimpię Grudziądz i dzięki temu klub ze Śląska awansował na trzecią pozycję w tabeli. Jastrzębianie do miejsce premiowanego awansem tracą dwa oczka. Dla gospodarzy jest to trzecie z rzędu zwycięstwo na zero z tyłu! Natomiast beniaminek ligi nie wygrał trzeciego kolejnego meczu.

GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
Bartosz Jaroszek 20′, Damian Tront 55′

W Sosnowcu kibice zgromadzeni na Stadionie Ludowym oglądali sześć bramek (po trzy dla każdej drużyny). Trzy razy na prowadzenie wychodzili goście, lecz spadkowicz z ekstraklasy za każdym razem doprowadzał do remisu. Jednego z goli dla gospodarzy zdobył Fabian Piasecki, który z siedmioma trafieniami jest na trzecim miejscu wśród najskuteczniejszych strzelców ligi. O jedną mniej ma Mateusz Kuzimski, który dzisiaj dwukrotnie pokonał golkipera Zagłębia. Sędzia dzisiejszego spotkania podyktował trzy jedenastki. W dwunastej minucie Andrzej Witan obronił strzał Piaseckiego, a w dwóch pozostałych wykonawcy nie dali szans bramkarzom.

Zagłębie Sosnowiec – Chojniczanka Chojnice 3:3 (1:2)
Fabian Piasecki 12′, Mateusz Szwed 54′, Szymon Pawłowski 78′ – Mateusz Kuzimski 6′, 27′ (k), Seweryn Michalski 59′

Tak samo jak w Sosnowcu również i w Tychach zespoły podzieliły się punktami, lecz w tym przypadku padły “tylko” dwie bramki. Ten remis dla gości oznacza utratę pozycji lidera. Natomiast Tyszanie awansowali na ósmą pozycję.

GKS Tychy – Warta Poznań 1:1 (0:0)