PKO Ekstraklasa: Podział punktów w Gdańsku

Lechia Gornik

W meczu 13. koleki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała z niżej notowanym Górnikiem Zabrze 1:1.

Mający problemy z utrzymaniem stabilnej formy Górnik Zabrze stanął przed ogromnym wyzwaniem. Choć ostatnie dwa spotkania Lechia zakończyła z dorobkiem jednego oczka, to wciąż podopieczni Piotra Stokowca byli faworytami dzisiejszego pojedynku.

Mecz lepiej rozpoczęli wysoko ustawieni goście, lecz po chwili to “Biało-Zieloni” przejęli inicjatywę. Kilka groźnych ataków z pierwszej odsłony, w tym groźny strzał z rzutu wolnego Filipa Mladenovicia czy dogodna sytuacja Peszki nie przyniosły oczekiwanych efektów.

W 30′ minucie arbiter przerwał spotkanie ze względu na ograniczoną widoczność wynikającą z odpalenia rac przez kibiców. Po kilku minutach gra została wznowiona.

W drugiej połowie wynik spotkania otworzył Artur Sobiech. 29-latek pewnie wyegzekwował podyktowaną wcześniej jedenastkę.

Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry Górnik Zabrze doprowadził do remisu. Jesus Jimenez wykorzystał dogranie Łukasza Wolsztyńskiego i ustalil wynik spotkania na 1:1, zapewniając tym samym swojemu zespołowi jedno oczko.