I liga: Przełamanie Zielonych

tylkoradomiak.pl

Radomiak wygrał 2:1 w Nowym Sączu z miejscową Sandecją w meczu 24. kolejki Fortuna I ligi. Goście przez pół godziny grali w osłabieniu jednego zawodnika.

Wynik spotkania w dwudziestej minucie otworzył Rafał Makowski, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Śląska Wrocław. Osiem minut po zmianie stron było już 2:0 po pięknej akcji i strzale Mateusza Michalskiego. 28-latek minął czterech zawodników gospodarzy i uderzył nie do obrony. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, Mariusz Gabrych zdobył kontaktowego gola. Sześćdziesiąt sekund później obrońca Radomiaka za faul obejrzał żółtą kartkę, a po kolejnej minucie za dyskusję z sędzią zobaczył drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik. Gospodarze mimo gry w przewadze nie potrafili zagrozić bramkarzowi gości i wynik zakończył się pozytywnie dla Radomiaka.
W następnej serii spotkań Sandecja, która przerwała serię dwóch porażek z rzędu, zagra w Jastrzębiu. Natomiast Zieloni podejmować będą Chrobry Głogów. W tabeli Radomianie są na miejscu czwartym, a Sączersi zajmują dziesiąta pozycję.

07.06.20320, godz. 17:00 Sandecja – Radomiak 1:2 (0:1)
Mariusz Gabrych 61′ – Rafał Makowski 20′, Mateusz Michalski 53′
żółte kartki: Grzegorz Baran, Michał Walski – Dawid Abramowicz, Mateusz Lewandowski
czerwona kartka: Dawid Abramowicz 62′ (Radomiak)