I liga: Przełamanie ŁKS-u

lkslodz.pl

ŁKS Łódź po trzech wyjazdowych porażkach z rzędu, w końcu zdobył punkty. W spotkaniu 20. kolejki Fortuna I ligi Łódzki KS pokonał 2:0 w Olsztynie miejscowy Stomil. Gospodarze przez większość meczu grali w dziesięciu.

Piłkarze z Łodzi mieli dzisiaj łatwiej, gdyż już w dwudziestej czwartej minucie Janusz Bucholc obejrzał czerwoną kartkę i od tego momentu gospodarze musieli grać w osłabieniu jednego zawodnika. Jednak goście długo nie mogli sobie poradzić z obroną Olsztynian. Pierwsza bramka padła dopiero w sześćdziesiątej dziewiątej minucie po strzale Ricardinho. Brazylijczyk dziewięć minut wcześniej zastąpił Mikkela Rygaarda. Na pięć minut przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Pirulo.

W następnej kolejce eŁKaeSiacy podejmować będą Zagłębie Sosnowiec. Natomiast klub ze stolicy Warmii i Mazur zagrają u siebie z druga drużyną z Łodzi, z Widzewem.

13.03.2021, godz. 13.00 Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)