I liga: Niespodzianka w Gdyni

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki Fortuna I ligi doszło do niespodzianki. Arka Gdynia na własnym stadionie przegrała 0:2 z Górnikiem Łęczna.

Obie bramki padły w drugiej części gry, kiedy to gospodarze grali w osłabieniu jednego zawodnika. W pięćdziesiątej minucie z boiska za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę wyleciał Arkadiusz Kasperkiewicz. Trzy minuty później Michał Mak wpisał się na listę strzelców. W sześćdziesiątej ósmej minucie, czyli sto dwadzieścia sekund po wejściu na plac gry, wynik ustalił Bartosz Śpiączka.

Dla klubu z Trójmiasta to druga ligowa porażka z rzędu, a dla beniaminka jest to trzecie kolejne zwycięstwo. W następnej serii spotkań Arkowcy, którzy zajmują piątą pozycję, zagrają w Legnicy z Miedzią. Natomiast wicelider podejmować będzie Koronę Kielce.

13.03.2021, godz. 12.40 Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:2 (0:0)
Michał Mak 53′, Bartosz Śpiączka 68′
żółte kartki: Adam Danch, Arkadiusz Kasperkiewicz, Mikołaj Łabojko – Leandro, Karol Struski, Tomasz Midzierski.
czerwona kartka: Arkadiusz Kasperkiewicz 50′ (Arka)