I liga: Pewne zwycięstwo Miedzi

Twitter Miedz Legnica/Radosław Józwiak

Miedź Legnica pokonała 3:0 GKS Bełchatów w ramach 19. kolejki Fortuna I ligi. Dla Miedzianki to pierwsze tegoroczne zwycięstwo na zapleczu Ekstraklasy.

Tym samym gospodarze szybko zapomnieli o niespodziewanej porażce, która przytrafiła im się w zeszły weekend (z Sandecją 0:2). Wynik meczu w piętnastej minucie otworzył Patryk Makuch, który jesień spędził w Bełchatowie. Dla 21-letniego pomocnika to czwarte trafienie w sezonie. Pięć minut po zmianie stron wynik podwyższył Joan Román, dla którego to siódmy gol w rozgrywkach. Trzy minuty później rezultat spotkania ustalił Adrian Purzycki, który wykorzystał jedenastkę.

W następnej serii spotkań klub z Dolnego Śląska zagra na wyjeździe z Resovią, a Bełchatowianie podejmować będą Termalikę Nieciecza. Co ciekawe podopieczni Marcina Węglewskiego doznali siódmej kolejnej ligowej porażki.

5.03.2021, godz. 17:00 Miedź Legnica- GKS Bełchatów 3:0 (1:0)
Patryk Makuch 15′, Joan Román 50′, Adrian Purzycki 53′ (k)
żółte kartki: Szymon Matuszek, Wiktor Pleśnierowicz – Dawid Flaszka, Daniel Niźnik, Filip Laskowski.