I liga: Niespodzianka w Tychach

GKS Tychy

Wikipedia

W pierwszym niedzielnym meczu 11. kolejki Fortuna I ligi doszło do niespodzianki. W Tychach miejscowy GKS zremisował 1:1 z Puszczą Niepołomice.

Wynik spotkania już w szóstej minucie otworzył Szymon Lewicki. Gospodarze wykorzystali pierwszy stały fragment gry. Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Moneta, a piłkę po uderzeniu głową skierował do siatki mierzący 193 centymetry napastnik Tyszan. Dla 32-letniego piłkarza to trzeci gol w sezonie. Wynik meczu w siedemdziesiątej trzeciej minucie ustalił Marcin Stefanik, który wykorzystał rzut karny. Dla 33-latka to drugi gol w rozgrywkach i co ciekawe drugi z jedenastki.

W następnej serii spotkań Tyszanie, którzy nie przegrali czwartego meczu z rzędu, ale również nie wygrali drugie kolejnego spotkania, zagrają w Łęcznej. Natomiast Puszcza, która nie może wygrać od trzech meczy, podejmować będzie lidera, Termalikę.

8 listopada 2020, godz. 12:40
GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
Szymon Lewicki 6′ – Marcin Stefanik 73′ (k)
żółte kartki: Oskar Paprzycki, Jan Biegański, Łukasz Grzeszczyk, Szymon Lewicki – Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk, Gabriel Kobylak.