I Liga: Nie mów hop, zanim nie podskoczysz…

własne

Chrobry Głogów znów pozytywnie zaskoczył. W pierwszym niedzielnym pojedynku 31.kolejki I Ligi, na własnym obiekcie pokonał 2:0 Wisłę Płock. Goście mogli dziś zrobić ogromny krok w stronę Ekstraklasy.

Już od początku do ciężkiej pracy przystąpili gospodarze, którzy odważnie atakowali bramkę Kiełpina. Pierwszą próbę podjął Maciej Górski, ale jego mocny strzał z dobrego miejsca został skutecznie zatrzymany. Na boisku panowała twarda gra o piłkę, czego najlepszym dokumentem było wyrzucenie Damiana Piotrowskiego, który otrzymał dwie żółte kartki. Na kolejną szansę Chrobry czekał do 45 minuty, kiedy to genialnym uderzeniem błysnął Szczepaniak, ale piłkę kapitalnie sparował Kiełpin.

Druga odsłona meczu to kolejny pokaz dominacji podopiecznych Ireneusza Mamrota. Minutę po wznowieniu gry kibice na stadionie zobaczyli gola, a jego autorem został Maciej Górski. Zawodnik popisał się wybornym zagraniem z ostrego kąta. Kwadrans później marzenia sympatyków Wisły Płock na korzystny rezultat gwałtownie zmalały, bo sędzia główny wskazał na wapno. W jego oceni e Hiszpański przesadził z ostrością w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Górski i… przegrał pojedynek z bramkarzem, lecz radość Kiełpina nie trwała długo, ponieważ Lafrance z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Swoje okazje mieli również gracze trenera Kaczmarka, a konkretnie Reca. Wspomniany piłkarz dwa razy miał „100%”, lecz Janicki zachowywał się wzorowo. W samej końcówce sensacja I Ligi powinna strzelić trzeciego gola, jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Sielewski. Podwyższać wynik próbował Drewniak.W doliczonym czasie (bonus – trzy minuty) do zmasowanych ataków ruszyli przyjezdni, lecz dzisiaj brakowało jakiegokolwiek konceptu na rozwiązywanie sytuacji.

Chrobry Głogów 2:0 Wisła Płock

Strzelcy:

1:0 Górski (46′)

2:0 Lafrance (61′)

Żółte kartki: Drewniak (35′), Pisarczuk (49′) – Rogalski (55′)

Czerwone kartki: Piotrowski (37′)

Skład gospodarzy: Janicki – Pisarczuk (77. Długołęcki), Lafrance, Michalec, Hodowany, -Sędziak (70. Kościelniak), Drewniak, Machaj M. (87. Machaj B.), Gąsior, Szczepaniak – Górski

Skład gości: Kiełpin – Hiszpański, Szymiński, Sielewski, Stępiński – Rogalski (74. Drozdowicz), Wlazło, Piotrowski, Reca, Iliev (81. Mroziński) – Lebedyński (40. Kun)