Serie A: Szczęsny bez czystego konta, Roma wygrywa z Milanem

W 38. kolejce włoskiej Serie A Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrała na wyjeździe z Milanem 3:1.

Wynik spotkania otworzył Mohamed Salah w 19. minucie spotkania po podaniu Kevina Strootmana. W drugiej połowie rezultat podwyższył Stephan El Shaarawy w 59. minucie, a przy golu asystował Miralem Pjanić. W 82. minucie meczu trzecią bramkę dla Romy zdobył Emerson. Cztery minuty później Wojciech Szczęsny musiał wyjmować piłkę z siatki, do której trafił Carlos Bacca. Na przestrzeni całego spotkania polski bramkarz nie miał zbyt wiele pracy. W 74. minucie Polak popisał się dobrą interwencją broniąc uderzenie głową Keisuke Hondy.

AS Roma zajęła w ligowej tabeli trzecie miejsce zdobywając 80 punktów.

14.05.2016 r., godz. 20:45, 38. kolejka Serie A
AC Milan 1:3 AS Roma (0:1)

Bramki: Bacca (86′) – Salah (19′), El Sharaawy (59′), Emerson (82′)