I liga: Miedź wygrywa w derbach Dolnego Śląska

Petteri Forsell (Miedź Legnica) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim meczu 3. kolejki Fortuna I ligi Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie Chrobry Głogów 2:1 mimo, że pierwsi na prowadzenie wyszli goście.

Już w trzynastej minucie Michał Pawlik otworzył wynik meczu. Warto wspomnieć, że obrońca gości pierwszy raz w tym sezonie wybiegł w podstawowym składzie. Wyrównująca bramka padła w ostatniej akcji pierwszej połowy. Po bardzo ładnej akcji gospodarzy Hiszpan Marquitos uderzył z pierwszej piłki w samo okienko bramki. Cztery minuty przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Chorwat Roko Mislov. Spadkowicz w tej chwili z siedmioma oczkami na koncie jest liderem, a Chrobry z zerowym punktem jest ostatni.

10.08.2019, godz. 17:45
Miedź Legnica – Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
Marquitos 45′, Roko Mislov 86′ – Michał Pawlik 13′
żółte kartki: Artur Pikk – Michał Pawlik, Robert Mandrysz, Michał Ilków-Gołąb, Adam Antochów, Jarosław Ratajczak.