PKO Ekstraklasa: W końcu przełamanie “Miedziowych”

Zagłębie Lubin

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Zagłębie Lubin zanotowało pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. “Miedziowi” pokonali Arkę Gdynia 2:0.

Obydwa zespoły przed tym meczem były na dole tabeli. Zagłębie zajmowało dopiero trzynastą pozycję, a Arka była ostatnia. Remis zatem nikogo nie zadowalał w tym spotkaniu. Dużo lepiej w mecz weszli gospodarze, który już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Lubomir Guldan świetnie znalazł podaniem Sasę Ziveca, a ten z bliska płaskim strzałem pokonał golkipera rywali. Na 2:0 Zagłębie trafiło w drugiej połowie. Filip Starzyński dobrze zagrał ze skrzydła w pole karne do Patryka Szysza i ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.