I liga: Kto gra do końca, ten liderem

W pierwszym dzisiejszym meczu 23. kolejki Fortuna I ligi piłkarze GKS Jastrzębie na własnym stadionie przegrali 1:2 z Wartą Poznań. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry.

Wynik spotkania w dziewiętnastej minucie otworzył Mateusz Kupczak, który wykorzystał rzut karny. Cztery minuty przed przerwą wyrównał Czech Petr Galuska, ale w ostatecznym rozrachunku, to goście cieszyli się ze zwycięstwa. Bramkę na wagę trzech punktów w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobył Michał Jakóbowski. Goście dzięki tej wygranej awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, a gospodarze są na piątej pozycji. W następnej serii spotkań Poznaniacy podejmować będą Olimpię Grudziądz, a Jastrzębie pojedzie na mecz do Opola.

03.06.2020, godz. 18:10 GKS Jastrzębie – Warta Poznań 1:2 (1:1)