Górnik Łęczna mistrzem Polski kobiet

Kobieca Liga Mistrzyń, Olympique Lyon / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Komisja ds. Nagłych PZPN podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu wszystkich kobiecych lig. Mistrzem Polski został zespół Górnika Łęczna.

W środowe popołudnie Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedwczesnym zakończeniu sezonu wszystkich kobiecych lig. Dzięki temu po raz trzeci z rzędu mistrzem Polski został Górnik Łęczna. Piłkarki z Lubelszczyzny w tym sezonie nie zaznały smaku porażki. Ich bilans prezentuje się następująco: 11-1-0. Wicemistrzem kraju został Medyk Konin. Ostatnie miejsce na podium zajął zespół Czarnych Sosnowiec. Z Ekstraligi spadły KKP Bydgoszcz i Rolnik Biedrzychowice. Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansują TS ROW Rybnik oraz Akademia Piłkarska LG, o ile otrzymają licencję na grę w Ekstralidze.

Mecze barażowe o awans na zaplecze Ekstraligi, pomiędzy zwycięzcami poszczególnych grup 2. ligi, zostaną rozegrane w formie jednego spotkania. Finał baraży zaplanowano na 27 czerwca.

Co ciekawe, PZPN podjął decyzję o dokończeniu rozgrywek o krajowy puchar. Mecze półfinałowe oraz wielki finał zostaną rozegrane w formie jednego spotkania. Mecze 1/2 finału Pucharu Polski odbędą się 20 czerwca, a wielki finał siedem dni później.

W sezonie 2020/2021 rozgrywki piłki nożnej kobiet będą prowadzone przez Polski Związek Piłki Nożnej w następującej formule: