I liga: Hit kolejki dla Radomiaka

W najciekawszym meczu 11. serii spotkań Fortuna I ligi Radomiak przed własną publicznością wygrał 2:0 ze Stalą Mielec. Dla “Zielonych” to ósmy mecz z rzędu bez porażki!

Wynik meczu w dwudziestej pierwszej minucie otworzył dobrze dziś wyglądający Patryk Mikita. Dla napastnika Radomian był to pierwszy występ w wyjściowym składzie od ponad miesiąca. W czterech ligowych meczach 25-latek był zmiennikiem, a w środowym pucharowym spotkaniu nie było go na ławce rezerwowych. Należy wspomnieć, że wszystkie te pięć spotkań Radomiak wygrał. Mikita od początku dobrze wszedł mecz, był widoczny, wychodził na pozycję oraz wyprowadzał kontry. Z jedną z nich wyszedł już w dziewiątej minucie, po której gospodarze mieli rzut wolny. Po pół godzinie gry mogło być 2:0, ale piłka po strzale właśnie Mikity uderzyła w słupek.

Na drugą połowę goście wyszli z korektą w składzie. W miejsce Josipa Soljicia, który jako jedyny w pierwszej części meczu obejrzał żółtą kartkę, pojawił sięMateusz Żyro. Pięć minut po zmianie stron pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze i znów w roli głównej był Mikita. Minęło kolejne pięć minut i znowu w akcji Mikita. Tym razem o mały włos a obejrzelibyśmy bramkę samobójczą. W sześćdziesiątej czwartej minucie stało się to, co musiało się stać, czyli Radomiak podwyższył wynik meczu, a autorem gola nie kto inny jak Patryk Mikita, dla którego było to czwarte trafienie.

Po tej bramce tempo spotkania siadło. Gospodarze już tak nie atakowali, a goście tylko raz mogli zaskoczyć golkipera gospodarzy, ale strzał Bartosza Nowaka był niecelny. W następnej serii spotkań lider rozgrywek, który odniósł piąte ligowe zwycięstwo z rzędu oraz zaliczył ósmy mecz (wliczając w to spotkanie o Puchar Polski) bez porażki zagra w Suwałkach z Wigrami. Natomiast klub z Podkarpacia, który doznał drugiej z rzędu wyjazdowej porażki podejmować będzie GKS Jastrzębie.

sobota, 28.09.2019, godz. 15:30
Radomiak – Stal Mielec 2:0 (1:0)