Niespodzianka w Bundeslidze! Schalke pokonuje RB Lipsk 3:1

Facebook Schalke 04

Jedno z sobotnich meczów 6. kolejki Bundesligi przyniosło fanom niemieckiej piłki niemałą niespodziankę. Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało na wyjeździe RB Lipsk 3:1.

Piętnasta minuta spotkania przyniosła wspaniałą akcję Marcela Sabitzera, gracz RB Lipsk uderzył zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i odbiła się w kierunku zewnętrznym od bramki. Kilka chwil realizator transmisji potwierdził iż gola w tej sytuacji tam nie było pokazując ujęcie z kamery Goal Line Technology.

Minutę później z kolejną akcją na bramkę Schalke zmierzał RB Lipsk. Emil Forsberg przyjął podanie od kolegi z drużyny po czym strzelił na bramkę rywali, jednak bramkarz wyszedł z tej sytuacji zwycięsko, odbitą piłkę próbował dobić Sabitzer, jednak ponownie lepszy był Alexander Nubel. Akcja zakończyła się niepowodzeniem.

W 30. minucie meczu goście z Gelsenkirchen zdobyli bramkę. Mascarell mądrze przedłużył podanie kolegi z rzutu rożnego. Salif Sane wyskoczył do piłki, po czym uderzył z głowy. Futbolówka trafiła do siatki, a Gulasci był bez szans.

Z początku wydawało się, że to RB Lipsk przeważa w meczu, jednak najważniejsza jest skuteczność. “Czerwone Byki” przekonały się o tym drugi raz w 43. minucie, kiedy to Amine Harit wykorzystał rzut karny.

Po wyjściu z szatni na drugą połowę, mecz przebiegał podobnie jak w pierwszej części spotkania. Wszyscy spodziewali się, że po przerwie do ataku przystąpi drużyna z Lipska, jednak to zawodnicy Schalke wciąż atakowali. Jeden z ataków w 58. minucie skończył się trzecią bramką dla drużyny z Gelsenkirchen. Rabbi Matondo wykonał świetną solową akcję i oddał dobre uderzenie z pola karnego. Peter Gulacsi został pokonany przez strzał na prawy dolny róg bramki.

Niesamowite było to co wydarzyło się w 83. minucie. Alexander Nubel, który w pierwszej połowie popisał się być może interwencją sezonu, popełnił koszmarny błąd. Emil Forsberg strzelił zza pola karnego prosto w bramkarza Schalke, jednak ten nieudolnie piąstkując wpakował piłkę do swojej bramki.

W końcówce spotkania grę zdecydowanie prowadził RB Lipsk. “Czerwone Byki” w ostatnich minutach meczu stworzyli sobie trzy dobre sytuacje na bramkę rywala. Zawiodła skuteczność i nieumiejętne podejmowanie decyzji przez Timo Wernera, który często zamiast strzelić wolał podawać do kolegów z drużyny.

Red Bull Arena (Lipsk) 28.09.2019, godz. 15:30

RB Lipsk – Schalke 1:3

Bramki: 29′ Sane, 43′ Harit, 58′ Matondo, 83′ Forsberg

Żółte kartki: 45′ Halstenberg, 86′ Caligiuri

RB Lipsk: Gulacsi – Haidara, Upamecano, Orban – Mukiele (76′ Nkunku), Demme (59′ Lookman), Halstenberg – Sabitzer, Forsberg – Werner, Poulsen (70′ Cunha)

Schalke 04: Nübel – Kenny, Stambouli, Sane, Oczipka – Mascarell (82′ Kabak), Serdar – Matondo (88′ Schopf), McKennie, Harit (68′ Caligiuri) – Burgstaller