Bundesliga: Robert Lewandowski z dziesiątym trafieniem w lidze

fcbayern.com

W sobotnim meczu w ramach szóstej kolejki 1. Bundesligi, Bayern Monachium pokonał na wyjeździe beniaminka Paderborn (3:2). Reprezentant Polski, Robert Lewandowski został pierwszym piłkarzem w historii niemieckich rozgrywek, który w sześciu seriach gier zdobył dziesięć bramek.

Z tygodnia na tydzień podopieczni Niko Kovaca coraz lepiej prezentują się na boisku. Dotąd jeszcze nie zaznali goryczy porażki, zaś na drugim biegunie jest beniaminek, który z jednym “oczkiem” zamyka ligową tabelę. Przed tygodniem “Bawarczycy” wysoko pokonali FC Koln (4:0) i wiele dobrych słów popłynęło w kierunku Roberta Lewandowskiego, który zdecydował się oddać rzut karny, by Philippe Coutinho zdobył premierową bramkę dla monachijczyków. – Mógł strzelić hat tricka, a podarował mi gola. Jestem mu za to bardzo wdzięczny – dziękował Brazylijczyk.

W siódmej minucie goście wyszli z kontrą, Kingsley Coman wyłożył piłkę do Roberta Lewandowskiego, ale Polak nie potrafił skierować jej do pustej bramki. Sześć minut później Kingsley Coman sam doszedł do dogodnej okazji, lecz zbyt mocno uderzył, by przelobować golkipera. W 15. minucie Jannik Huth musiał już wyciągnąć futbolówkę z siatki, po tym jak doskonałe podanie Philippe Coutinho wykorzystał Serge Gnabry. “Bawarczycy” zdecydowanie zdominowali niżej notowanego przeciwnika i powinni wyżej prowadzić.

Druga połowa nie zmieniła oblicza i mistrz Niemiec praktycznie kontrolował już mecz. Dziesięć minut po przerwie Joshua Kimmich pięknym podaniem obsłużył Serge Gnabry’ego, a ten jeszcze oddał piłkę Philippe Coutinho, który dokonał dzieła zniszczenia. W 68. minucie podopieczni Niko Kovaca nieco oddali pola gospodarzom, a Kai Proger zakończył zakończył płaskim uderzeniem. Robert Lewandowski długimi momentami był cieniem i wydawało się, że zakończy mecz z zerowym dorobkiem. W 79. minucie Nicklas Sule zagrał piłkę po ziemi do Polaka, a ten podcinką pokonał bezradnego bramkarza. Nie był to koniec emocji na stadionie beniaminka. Bowiem 84. minucie Jamilu Collins atomowym uderzeniem z dystansu pokonał Manuela Neuera.