I Liga: Faworyt odniósł pewne zwycięstwo!

1 liga

Sandecja Nowy Sącz nie zwalnia tempa w stawce o rozgrywki Ekstraklasy! Klub trenowany przez Radosława Mroczkowskiego na własnym obiekcie ograł 3:1 Olimpię Grudziądz.

Gospodarzy na prowadzenie w 38.minucie, wyprowadził Bartłomiej Kasprzak. Pomocnik w idealnym stylu zaskoczył nie zbyt dobrze ustawioną obronę. Parę chwil po wznowieni gry po przerwie na tablicy wyniku stanęło „2:0”, ponieważ Maciej Małkowski w dogodnej sytuacji na gola nie dał szans bezradnemu bramkarzowi. Gościom zadaniem utrudnił swój piłkarz Matic Zitko, który po raz drugi w tych zawodach obejrzał żółty kartonik. Przyjezdni szukali jeszcze szansy na doprowadzenie do korzystniejszego rezultatu, ale ich marzenie w 68.minucie zabił Bartłomiej Dudzic, pakując futbolówkę do siatki. Jedyne na co było stać przyjezdnych w tym meczu, to trafienie Marcina Kaczmarka w końcówce regulaminowego czasu.

Gospodarze po 8.kolejkach w lidze zajmują 4.miejsce, tracąc dwa oczka do wicelidera (Wigry Suwałki – 16 .punktów). Z kolei Olimpia ma już tylko punkcik przewagi nad zagrożonym spadkiem, Górnikiem Zabrze.