Holandia pokonuje u siebie Irlandię Północną!

express.co.uk

W drugim czwartkowym meczu grupy C w eliminacjach do EURO 2020 spotkały się drużyny Holandii oraz Irlandii Północnej. Holendrzy po tym spotkaniu zasiedli na fotelu lidera swojej grupy.

Mecz rozpoczął się od dwóch szybkich ataków Holendrów. Początkowo próbował Memphis Depay, który nieudanie dośrodkowywał w drugiej minucie. Obrona Irlandii Północnej przejęła piłkę. Kilkanaście sekund później, odbitą piłkę przejął Virgil van Dijk. Gracz Liverpoolu chciał zaskoczyć bramkarza gości jednak jego strzał minął lewy słupek bramki.

Pierwsze dwa kwadranse tego spotkania były bardzo monotonne. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji. W 30. minucie w statystykach można było ujrzeć brak strzałów celnych w obu ekipach. Przewaga Holendrów była widoczna. Posiadanie piłki na trzydziestą minutę gry wynosiło 72:28 dla gospodarzy.

Pierwsza połowa była rozgrywana w powolnym tempie. Arbiter zakończył pierwszą część meczu przy bezbramkowym wyniku.

W drugiej połowie Holandia znacznie poprawiła swoją grę. 69. minuta przyniosła Holendrom wspaniałą okazję na zdobycie bramki. Steven Bergwijn otrzymał doskonałe podanie, jednak 22-latek fatalnie się zachował. Bailey Peacock-Farrell z łatwością przejął piłkę. Kilka minut później Holendrzy mieli kolejną groźną akcję. Georginio Wijnaldum strzelał na bramkę gości z okolicy środka pola karnego, jednak jego strzał został zablokowany.

W 76. minucie koszmarne błędy popełniła defensywa Holendrów. Dośrodkowanie Stuarta Dallasa z prawej strony boiska wykorzystał Josh Magennis. 29-latek był niekryty w okolicach 5. metra od bramki Holendrów. Wykończył akcję strzałem z głowy.

Holendrzy szybko zdołali odpowiedzieć na bramkę Irlandczyków. Podanie z lewej strony boiska otrzymał Memphis Depay, który znajdował się w środku pola karnego. Gracz z “dziesiątką” na plecach z zimną krwią strzelił do bramki pokonując bramkarza gości.

Jedenaście minut później strzelił odbitą piłką do bramki tuż przy prawym słupku. Futbolówkę otrzymał po dośrodkowaniu i rykoszecie od jednego z obrońców. Holenderscy fani wreszcie mogli się uśmiechnąć, ponieważ ich drużyna wyszła na prowadzenie.

W 94. minucie Memphis Depay odebrał podanie od Frenkiego de Jonga i posłał piłkę do prawego dolnego rogu bramki. Bramkarz gości był bez szans. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Holendrów.

O godz. 18 mierzyły się dwie inne drużyny z grupy C.

Białoruś zremisowała u siebie z Estonią 0:0. Goście po tym meczu mogli cieszyć się z pierwszego punktu w eliminacjach do EURO 2020. Estończycy zajmują ostatnie miejsce w swojej grupie. Białorusini zajmują przedostatnie miejsce w ww. grupie z czterema “oczkami” na koncie. Wcześniej zdobyli punkty również z Estonią, bowiem pokonali ich w Tallinnie 2:1.

De Kuip (Rotterdam) 10.10.2019, godz. 20:45

Holandia – Irlandia Północna 3:1

Bramki: 75′ Magennis, 80′ Depay, 91′ Luuk de Jong, 94′ Depay

Żółte kartki: 53′ Peacock-Farrell, 60′ Evans, 67′ Smith, 94′ Depay

Holandia: Cillessen – Dumfries (78′ de Jong), de Ligt, van Dijk, Blind – de Roon (66′  van de Beek), Wijnaldum, de Jong – Bergwijn, Depay, Babel (66′ Malen)

Irlandia Północna: Peacock-Farrel – Smith, Cathcart, J. Evans, Ferguson – C. Evans (87′ Flanagan), Davis, Saville (83′ Thompson) – McNair, Lafferty (66′ Magennis), Dallas