“Hit” kolejki dla tych “gorszych” – Watford pokonuje Norwich

Mecz ostatniej i przedostatniej drużyny ligi to crème de la crème kolejki. Tym razem to czerwona latarnia Premier League w postaci Watfordu pokonała Norwich 2:0.

Starcie dwóch z trzech najgorzej broniących drużyn w lidze nie mogło skończyć się bezbramkowym remisem. Nie minęło nawet 90 sekund, a już na tablicy wyników pojawiło się nazwisko Gerarda Deufoleu. Hiszpan przejął na połowie Norwich piłkę od Emiliano Buendii i rozpoczął rajd na bramkę Tima Krula. Wbiegając w pole karne wyminął ustawionego tyłem do niego Toma Trybulla i napastnik Watfordu pewnie uderzył przy lewym słupku.

Świetną okazję na wyrównanie zawodnicy Daniela Farke mieli w 21. minucie. Po podaniu prostopadłym sam na sam z Benem Fosterem wyszedł Onel Hernandez. Bramkarz Watfordu zachował się jednak kapitalnie, wyszedł do skrzydłowego Norwich przed pole karne i wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg. Dobić próbował Teemu Pukki, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę Szerszeni.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą z przytupem rozpoczęli goście. Deulofeu dostał piłkę na lewe skrzydło, z gracją wyminął robiącego wślizg Alexandra Tetteya i zdecydował się wrzucić w pole karne. Ostatecznie posłał piłkę w nogi stojącego przed nim obrońcą, ale ta odbiła się od zawodnika Norwich i ponownie dała szansę Hiszpanowi na wrzutkę. I tym razem podanie dostało się w pole karne, a tam nabiegający Andre Gray kapitalnie piętą pokonał Krula.

W 65. minucie po głupim, niepotrzebnym faulu murawę Carrow Road w Norwich opuścił Christian Kabasele. Belg otrzymał wówczas drugą żółtą kartkę.

W 71. minucie ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Kenny McLean, ale jeszcze lepiej spisał się Ben Foster. Bramkarz Szerszeni rzucił się niczym “na notę” i wybronił strzał Szkota, który zmierzał tuż pod poprzeczkę. Ratować honor Norwich próbował jeszcze Ben Godfrey w doliczanym czasie gry. Jednak piłka po jego strzale głową ominęła słupek bramki doświadczonego bramkarza Watfordu.

8.11.2019, 12. kolejka Premier League, Carrow Road (Norwich)

Norwich City FC – Watford FC 0:2 (0:1)

Deulofeu 2′, Gray 52′

Norwich: Krul – Aarons, Tettey, Godfrey, Lewis (Vrancić 81′) – Trybull, McLean – Buendia (Cantwell 62′), Stiepermann (Drmić 62′), Hernandez – Pukki.

Watford: Foster – Janmaat, Kabasele, Dawson, Cathcart, Holebas (Masina 89′) – Hughes, Capoue, Doucoure – Deulofeu (Mariappa 70′), Pereyra (Gray 31′).

Żółte kartki: Vrancić 86′ – Kabasele 49′, Hughes 69′, Masina 90+4′

Czerwone kartki: Kabasele 65′ (druga żółta)

Sędzia: Andre Marriner