Hiszpańskie strzelanie w Gliwicach

W drugim piątkowym meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Jagiellonię Białystok 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli 2 razy Felix i raz Badia. Dla gości trafił Imaz.

Pierwsza połowa to pokaz siły Piasta Gliwice. Bardzo dobra gra szczególnie w drugiej linii, gdzie zdominowali Jagiellonię wykorzystując brak Tarasa Romanczuka zaowocowała do przerwy dwiema bramkami. Pierwszą mogliśmy oglądać w 7. minucie, kiedy to Felix wykorzystał odbicie piłki od Runje i zdobył bramkę. Nie byłoby takiego zakończenia tej akcji, gdyby nie znakomity przerzut Badii właśnie do Hiszpana, który otworzył grę. Dla Felixa był to 8. gol w tym sezonie. Gospodarze nie cofnęli się do defensywy, ale próbowali podwyższyć swoje prowadzenie i to się udało w 25. minucie. Asystę zaliczył Hateley, a bramkę zdobył Gerard Badia, który nie dał szans Węglarzowi.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Jagiellonii. Bramka kontaktowa zdobyta w 50. minucie przez Jesusa Imaza wlała nadzieję w serca kibiców Jagiellonii, że można z Gliwic wywieźć punkty. Szybko jednak po zdobytej bramce kontuzji doznał Martin Pospisil, co spowodowało jeszcze większe problemy w środku pola. W 76. minucie Piast podwyższył prowadzenie. Świetną pracę wykonał Tuszyński, który minął najpierw trzech piłkarzy gości, a następnie wyłożył piłkę Felixowi, któremu zostało dołożył tylko nogę. Drużyna Fornalika nie chciała poprzestać na strzelonych 3 bramkach i próbowała zdobyć kolejne, ale taka sztuka się już nie udała. Jagiellonia kończyła mecz w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Bida. Piast wygrywając ten mecz został przynajmniej na kilka godzin nowym liderem PKO BP Ekstraklasy.