Harvey Elliott już po operacji. Wróci jeszcze w tym sezonie?

Harvey Elliott pomyślnie przeszedł operację kontuzjowanej stopy. Młody zawodnik Liverpoolu w ostatnim meczu z Leeds United doznał złamania z przemieszczeniem lewej kostki.

Elliott w drugiej połowie spotkania z Leeds został ostro sfaulowany przez Pascala Struijka. Stopa 18-latka wygięła się wówczas w bardzo nienaturalny sposób. Piłkarze obu drużyn patrząc na całą sytuację, łapali się za głowy.

Angielski napastnik jest już po operacji i czuje się dobrze. Teraz czeka go długa i żmudna rehabilitacja. Jego przerwa w grze potrwa kilka miesięcy. Istnieje szansa, że wróci do gry jeszcze w tym sezonie.

– Harvey doznał złamania z przemieszczeniem lewej kostki. Jeszcze na boisku byliśmy w stanie zmniejszyć to przemieszczenie. Dzisiaj Harvey poddał się operacji, która zakończyła się powodzeniem. Od teraz walczy o powrót do gry – powiedział Jim Moxon, klubowy lekarz Liverpoolu.

Elliott uważany jest za ogromny talent. W końcówce sezonu 2018/2019 wszedł na boisko w meczu z Wolverhampton i tym sposobem stał się najmłodszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek zagrał w Premier League. W dniu debiutu miał dokładnie 16 lat i 30 dni.

Źródło: Liverpool FC


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *