Guardiola: Zwycięstwo w Premier League nie lada wyczynem

Szkoleniowiec Manchesteru City uważa, że zwycięstwo w Premier League może zostać dokonane w niekonwencjonalny sposób, biorąc pod uwagę problemy w tym sezonie.

Piłkarze Manchesteru City próbują zdobyć mistrzostwo Premier League bez swojego najskuteczniejszego zawodnika, z czym pogodził się Pep Guardiola. W ostatnim czasie Sergio Aguero zmaga się z wieloma problemami począwszy od kontuzji, co uniemożliwiło mu powrót do piłki nożnej, aż do COVID’u. Pięciu najskuteczniejszych piłkarzy reprezentuje barwy: Liverpoolu, Manchesteru United, Leicester oraz Tottenhamu.

Z dorobkiem siedmiu bramek liderem Obywateli jest Ilkay Gundogan, który w trwającym sezonie prezentuje wysoką i równą dyspozycję.

– Zazwyczaj, kiedy jesteś liderem lub zdobywasz mistrzostwa, posiadasz jednego lub dwóch najlepszych strzelców. Teraz takiego nie mamy i nie wiem, czy będziemy go mieć, ponieważ Sergio wciąż jest nieobecny. Liczba Gabriela w Premier League nie jest powalająca. To co pomoże nam pozostać na pierwszym miejscu to sposób grania. Jeśli śnisz o napastniku, który rozwiąże nasze problemy to nie zdobędziemy mistrzostwa. Sposób, w jaki gramy w defensywnie sprawia, że nie tracimy zbyt wielu bramek. Sposób, w jaki gramy w ofensywnie sprawia, iż stwarzamy wiele sytuacji dla Sterlinga, Mahreza, Gabriela, Silvy, Gundogana, Fodena, czy Torresa. W tym sezonie nie mamy piłkarza, który strzela bramki na zawołanie. Trudno znaleźć takiego jednego zawodnika, który strzeli dwie bramki w jednym meczu. Nie posiadamy takiej jakości, więc musimy grać jako zespół. To nasz cel.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *