Drągowski na celowniku niemieckiego giganta

fiorentina.it

Bartłomiej Drągowski znalazł się na szczycie listy zainteresowania Borussii Dortmund. Niemcy będą chcieli sprowadzić go już latem, takie informacje podał  serwis „Fussball Transfers”.

Drużyna Łukasza Piszczka ma w tym sezonie poważny problem z obroną. Stracili już 27 bramek, gorszy wynik z czołowej szóstki Bundesligi ma tylko Eintracht Frankfurt.

Winą za większość straconych goli obarcza się pierwszego bramkarza, Romana Burkiego. Postawa Szwajcara jest na tyle niezadowalająca, że władze klubu z Signal Iduna Park już zaczęły rozglądać się za jego następcą. Na szczycie listy zainteresowania znalazł się Bartłomiej Drągowski.

Polak zalicza kolejny bardzo dobry sezon, w barwach włoskiej Fiorentiny. Wielką zaletą naszego zawodnika, jest to, że zwyczajnie nie zawodzi, a zespół zawsze może na niego liczyć. Jego usposobienie znacząco pomaga również w byciu boiskowym liderem, chociaż jest bramkarzem.

Według informacji niemieckiego serwisu „Fussball Transfers”, transakcja pomiędzy klubami nie należałaby do najtańszych. Trudno się temu dziwić, skoro jednokrotny reprezentant Polski jest wyceniany przez Transfermarkt.de, na aż 15 milionów euro. Biorąc również pod uwagę jego wiek (23 lata),  spokojnie możemy mówić o kwocie ponad 20 milionów euro.

Bartłomiej Drągowski rozegrał w tym sezonie 20 meczów. Zanotował w nich pięć czystych kont.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *