Groteskowe trafienie Patryka Klimali dla Celticu Glasgow, pochwały od trenera

Patryk Klimala

celticbible.com

Niezwykłego gola zdobył dla Celticu Glasgow Patryk Kilmala, który wykorzystał błąd bramkarza OGC Nice na turnieju  „Veolia Trophy'” rozgrywanym we Francji.

Rozgrywki Scottish Premier League przedwcześnie zakończono z obawy rozprzestrzeniania się koronawirusa. „The Bhoys” zdobyli dziewiąty tytuł mistrzowski, daleko zostawiając kolejnych rywali. Nowe rozgrywki wystartują już 1 sierpnia, a raz w tygodniu przeprowadzane są badania we wszystkich drużynach na obecność Covid-19.

We Francji zorganizowano towarzyski turniej „Veolia Trophy”, w którym oprócz Celticu Glasgow biorą udział – Olympique Lyon, OGC Nice oraz Glasgow Rangers. W czwartek spotkanie z OGC Nice na ławce rozpoczął Patryk Klimala i na murawie pojawił się w 61. minucie. Polski napastnik do wyrównania doprowadził dwanaście minut później. Polski napastnik skorzystał z prezentu bramkarza, który postanowił wejść w drybling i w głupi sposób stracił futbolówkę na rzecz Patryka Klimali, który dopełnił formalności.

Jego mocną stroną jest agresywność. Otrzymał szansę, ponieważ na nią zasłużył. Tutaj jest inny styl niż w Polsce, stąd potrzebuje więcej czasu na dostosowanie się w nowych warunkach. Jego postawa jest genialna i widać po nim głód piłki – powiedział Neil Lennon, szkoleniowiec Celticu.

Od momentu przejścia z Jagiellonii Białystok do Celticu Glasgow 21-latek wystąpił w ledwie dwóch spotkaniach i jeszcze przed pandemią nie był pewny miejsca w kadrze meczowej. Mistrz Szkocji za napastnika zapłacił cztery miliony euro.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x