Grosicki: Musimy wykorzystać szansę, którą dają baraże

Kamil Grosicki

Fot. Mateusz Czarnecki

Reprezentacja Polski z każdym dniem zbliża się do decydujących meczów w kontekście awansu na EURO 2024.

Biało-czerwoni już 21 marca zmierzą się z Estonią w półfinałach baraży do EURO 2024. Jeżeli podopieczni Michała Probierza wygrają, to czekać na nich będzie Finlandia lub Walia.

Wiele osób twierdzi, że reprezentacja potrzebuje dużego odświeżenia. Jeden z weteranów, skrzydłowy Pogoni Szczecin – Kamil Grosicki jest świadom konsekwencji w przypadku braku awansu.

Musimy wykorzystać szansę, którą dają baraże. Jeśli to się nie uda, to reprezentację czeka poważne trzęsienie ziemi. Wtedy najstarsi zawodnicy na pewno będą musieli pogodzić się z przyszłością. Dojdzie do rewolucji. Nawet w moim przypadku… Jeśli awansu nie będzie, to marcowe zgrupowanie będę mógł pewnie określić mianem “last dance” – przyznaje.

– Mam wrażenie, że ostatnie dwa zgrupowania pokazały, że coś ruszyło. Mieliśmy szansę bezpośredniego awansu, nie skorzystaliśmy z niej i możemy tego żałować. W życiu jednak nie ma nic na skróty. Swoją grą nie zasłużyliśmy na awans. Pojawiały się różne okazje, ale finalnie całe nasze eliminacje były słabe, więc efekt oddawał wyniki z ostatnich miesięcy – dodaje “Grosik”.

Cała rozmowa jest dostępna na portalu sport.tvp.pl

Źródło: Sport.tvp.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.