Graham Potter zdradził powód pominięcia Pierre-Emericka Aubameyanga w składzie Ligi Mistrzów

Zdjęcie: Chelsea FC

Podczas konferencji prasowej z przedstawicielami mediów, Graham Potter ujawnił powód pominięcia Gabończyka w 25. osobowej kadrze na Ligę Mistrzów.

Transfer Gabończyka z perspektywy czasu okazał się kompletnie przestrzelony, a jego problemy na Stamford Bridge nadal trwają. Aubameyang nie został zarejestrowany do składu Chelsea na rozgrywki Ligi Mistrzów. Jego klub mógł zgłosić maksymalnie 25 zawodników do Ligi Mistrzów. 23. nazwiska zostały już wcześnie zarejestrowane, więc pozostały dwa wolne miejsca. Niestety postawiono na innych zawodników.

33-latek nie zmieścił się także we wczorajszej szerokiej kadrze Chelsea na spotkanie ligowe z Fulham. Media donoszą, że podczas odbywającego się meczu na Stamford Bridge, Aubameyang przebywał w Mediolanie. Graham Potter w rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił powód pominięcia Aubameyanga w składzie na rozgrywki Ligi Mistrzów:

 – Trafiło na niego, ale nie zrobił nic złego – powiedział Potter po piątkowym meczu i dodał:Chcieliśmy dzisiaj dać Davidowi trochę minut na boisku. Niezależnie od podjętej przeze mnie decyzji, ludzie zawsze będą o tym mówić. To była moja decyzja, która była trudna.

Nic do niego nie mam, oczywiście rozumiem jego rozczarowanie, ale to ja podejmuję decyzję. Ze zrozumieniem przyjął moją decyzję i dzisiaj dał z siebie wszystko na treningu…. Tak, jeśli będzie trenował tak, jak dzisiaj, otrzyma szansę – zakończył.

 

W bieżącym sezonie Gabończyk wystąpił w 11 spotkaniach, w trakcie których zdobył jedną bramkę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x