Silvio Berlusconi: Celujemy z Monzą po Scudetto, musimy być zjednoczeni

acmonza.com

Silvio Berlusconi podkreślił wzniosłe ambicje AC Monzy po imponującym zwycięstwie z Juventusem Turyn (2:0).

Były premier Włoch i właściciel Milanu przejął Monzę we wrześniu 2018 roku, nabywając klub, gdy byli w Serie C. Po stworzeniu fundamentów, wsparcie Berlusconiego pozwoliło klubowi awansować do Serie A po raz pierwszy w ich 110-letniej historii.

Zespół z Lombardii spisuje się dobrze w debiutanckim sezonie i na tę chwilę zajmuje jedenastą lokatę. Drużyna Raffaele Palladino odniosła w zeszłym tygodniu historyczne, wyjazdowe zwycięstwo ze Starą Damą.

– Od czasu przybycia Palladino jesteśmy na piątym miejscu razem z Milanem. Możemy to powiedzieć, że wraz z Adriano Gallianim chcemy wygrać Scudetto w przyszłym roku lub rok później – podkreślił Berlusconi.

– Wydaliśmy ogromne środki na ośrodek treningowy – Monzello, który jest obecnie największym i najpiękniejszym we Włoszech. Zbudowaliśmy też stadion niewielkim nakładem – 25 mln euro – dodał.

Wszystko się zmieniło. Gdy przejmowaliśmy Monzę, to na trybunach zasiadło 300 widzów, a teraz 10 tysięcy. Musimy być zjednoczeni. To co napisaliśmy w szatni, obowiązuje szczególnie, bo ci którzy w to wierzą, pokonują wszystkie przeszkody – kończy 86-latek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.