Graham Potter: Mamy doświadczenie w sprowadzaniu talentów

Evening Standard

Graham Potter jest menadżerem angielskiego Brighton and Howe Albion. To właśnie do tego klubu wytransferowany został Kacper Kozłowski, który wiosnę spędzi jednak na wypożyczeniu w belgijskim Royale Union Saint-Gilloise.

O transferze pomocnika Pogoni Szczecin mówiło się mniej więcej od początku grudnia. Wówczas pojawiły się pierwsze plotki mówiące o tym, że Kacper Kozłowski może trafić do Premier Leauge. Wraz z nastaniem nowego roku, sprawy nabrały przyśpieszenia. Na oficjalne ogłoszenie musieliśmy zaczekać kilka dni, ale finalnie Kozłowski został piłkarzem Brighton.

Od razu jednak został wypożyczony do sensacyjnego lidera Jupiler Pro League. Royale  Union Saint-Gilloise, to klub tego samego właściciela, który odpowiada za Brighton and Howe Albion. W tej drużynie Kacper Kozłowski ma okrzepnąć i przystosować się do wyższego poziomu piłkarskiego. Graham Potter niejednokrotnie już wypowiadał się na temat pomocnika reprezentacji Polski. Nie inaczej stało się po oficjalnym ogłoszeniu transakcji. Menadżer popularnych “Mew” przyznał, że jego klub ma doświadczenie w sprowadzaniu młodych i utalentowanych graczy.

Graham Potter dodał też, że decyzja o wypożyczeniu piłkarza do innego klubu była jak najbardziej naturalna. Przypomnijmy, że po transferze Jakuba Modera oraz Michała Karbownika, obaj ci zawodnicy zostali natychmiast wypożyczeni do klubów, z których trafili na The Amex. Kacper Kozłowski nie zagra wiosną w Pogoni, co jak przyznawał prezes Jarosław Mroczek, było ich nadzieją. Finalnie Anglicy postawili trudne warunki i zdecydowali się, że nowy piłkarz zagra w Belgii. Na zakończenie, Graham Potter dodał, że nie może doczekać się współpracy z polskim pomocnikiem. W jego opinii jest to piłkarz z ogromnym talentem, a takich w jego zespole potrzeba.

Royale Union Saint-Gilloise. Sensacyjny lider, przystanią dla Kacpra Kozłowskiego

Cytaty wypowiedzi pochodzą ze strony klubowej Brighton and Howe Albion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.