Giovanni Mauro o Ronaldo: Stosuje metodę, którą zaproponowaliśmy mu w Madrycie

juventus.com

Cristiano Ronaldo kończy dziś 36 lat, a jego były trener od przygotowania fizycznego w Realu Madryt mówi, że piłkarz Juventusu może grać do 40. roku życia.

Fenomen futbolu. Maszyna. A wszystkie tytuły zawdzięcza katorżniczym zajęciom. Spotkał na swojej drodze ludzi, którzy poprowadzili go w tym kierunku, jakim się znalazł. Giovanni Mauri pracował w Realu Madryt za kadencji Carlo Ancelottiego i udzielił wywiadu w “Tuttosport”.

– Ronaldo nie miał problemów, by zadomowić się w Turynie. Kiedy przybył do Włoch, powiedziałem, że jest piłkarzem, który przekracza wszystkie normy. Stosuje metodę, którą zaproponowaliśmy mu w Madrycie, gdzie odpoczynek jest podstawową częścią treningu – opowiada Włoch.

Jak długo Portugalczyk może utrzymać fenomenalne warunki? Pracowałem z wieloma piłkarzami po czterdziestce, od Paolo Maldiniego po Alessandro Costacurtę. Kiedy byłem w PSG, byłem pewien, że Zlatan Ibrahimović wytrzyma do czterdziestki. Ibra posiada mobilność tancerza pomimo wagi prawie 100 kg. Cristiano Ronaldo należy do tej kategorii i może grać do 40 roku życia – twierdzi 64-letni Włoch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *