Gianni Infantino nie jest zainteresowany utworzeniem Super Ligi w Europie

Gianni Infantino

Gianni Infantino (prezydent FIFA) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Prezydent FIFA, Gianni Infantino, powiedział w czwartek, że nie jest zainteresowany utworzeniem w Europie Super Ligi.

Brytyjskie media donosiły, iż m.in. przedstawiciele Manchesteru United i FC Liverpool rozmawiali z innymi wielkimi klubami i zastanawiano się nad utworzeniem nowego turnieju. W wywiadzie opublikowanym przez gazetę “Aargauer ZeitungInfantino powiedział, że FIFA koncentruje się na sukcesie odświeżenia Klubowych Mistrzostw Świata, w których wezmą udział 24 drużyny i po raz pierwszy odbędą się w Chinach w 2022 roku.

– Jako prezes FIFA interesują mnie KMŚ, a nie założenie Super Ligi. Nie możemy ciągle oglądać rywalizacji między Bayernem a Liverpoolem. Dlatego chcemy oglądać rywalizację Bayern z Boca Juniors – mówi. – Liverpool ma 180 milionów fanów na całym świecie. Flamengo 40 milionów fanów, a 39 milionów z nich jest w Brazylii. Liverpool ma może mieć 5 milionów fanów w Anglii, zaś reszta jest w innych częściach świata – dodał.

– Chcę, aby w przyszłości kluby spoza Europy były globalne. Taka jest moja wizja: mieć 50 klubów i 50 drużyn narodowych, które mogą skutecznie walczyć o mistrzostwo świata – podkreśla. “Sky News” poinformowało we wtorek, że ponad 12 drużyn z pięciu najlepszych lig europejskich – z Anglii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii – prowadzi negocjacje w sprawie zostania członkami założycielami nowych rozgrywek, które miałoby miejsce za dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.