Będzie pozew? Ansu Fati obrażany przez dziennikarza

Ansu Fati

źródło: fcbarcelona.com

Skandal w Barcelonie. Ansu Fati mógł przeczytać o sobie kilka nieprzyjemnych słów. Hiszpański dziennikarz z sobie tylko znanych przyczyn postanowił w bardzo kontrowersyjny sposób wypowiedzieć się na temat występu młodej gwiazdy Blaugrany.

Ansu Fati we wtorek zaliczył udany występ w Lidze Mistrzów. Rywalami FC Barcelony w pierwszym meczu fazy grupowej był węgierski Ferencvaros. Blaugrana pewnie wygrała to spotkanie 5:1. Jedną z bramek strzelił niespełna osiemnastoletni Fati. Zdobyty przez niego gol był wyjątkowy. Nastolatek został bowiem pierwszym piłkarzem, który zdobył dwie bramki w Lidze Mistrzów przed ukończeniem osiemnastu lat. Niestety Salvador Sostres – dziennikarz “ABC” postanowił wypowiedzieć się na ten temat w nieco osobliwy sposób.

Bieg Ansu miał w sobie coś w rodzaju gazeli albo młodego czarnego handlarza ulicznego, który krzycząc “woda, woda” ucieka przed strażą miejską przez Passeo de Garcia

To są dzikie obrazki w centrum miasta. Niestety teraz rzadkie, bo Ada Colau woli traktować jako przestępców policjantów niż sprzedawców, którzy wcale już nie muszą się obawiać

Chciał pochwalić a wyszło…

Dziennikarz postanowił porównać bieg piłkarza z gazelą albo… handlarzem ulicznym, gonionym przez straż miejską. Skandaliczna wypowiedź. Co Sostres chciał przekazać tymi słowami? Wydaje się, że głównym celem musiała być chęć wzbudzenia kontrowersji, albo zwrócenia uwagi na lokalne problemy w stolicy Katalonii. Niezależnie jednak od tego, co motywowało dziennikarza do wyrażenia tak specyficznej opinii, słowa te odebrano źle.

Jedną z osób, które stanęły w obronie młodego piłkarza był Antoine Griezmann. To właśnie jego wpis rozpętał burzę w internecie.

Francuz w swoim wpisie na Twitterze pochwalił młodszego kolegę z drużyny i zwrócił uwagę na rasistowski kontekst wypowiedzi.

Ansu to wyjątkowy chłopak, który zasługuje na szacunek, jak zresztą każdy człowiek. Nie dla rasizmu i takich nieakceptowalnych wypowiedzi

Według doniesień El Mundo Deportivo FC Barcelona chce pozwać dziennikarza oraz gazetę, w której pracuje. Mówi się także, że UEFA może chcieć zareagować w tej sprawie. Wiadomo wszak, że jako organizacja, UEFA mocno walczy z rasizmem.

źródło: Onet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.