Gerard Pique z zadowoleniem przyjął dymisję prezydenta Barcelony

fcbarcelona.com

Gerard Pique stwierdził, że z zadowoleniem przyjął dymisję prezydenta Josepa Marii Bartomeu. – Wkrótce pojawi się nowy zarząd i prezes i sytuacja klubu ulegnie poprawie – kreśli obrońca.

Skompromitowani Josep Maria Bartomeu i jego zarząd opuścili „Dumę Katalonii” po sześciu latach rządów. Przy tej okazji uniknęli wotum nieufności ze strony członków klubu. – Oczywistym jest, że Barcelona miała tendencję spadkową i  z każdym miesiącem sytuacja stawała się gorsza – stwierdził Pique, po tym jak FC Barcelona ograła na Camp Nou Dynamo Kijów (2:1).

Przechodzimy przez proces zmian, który był bardzo potrzebny – dodaje.  Klub jest obecnie w rękach tymczasowego prezesa Carlesa Tusquetsa, a wybory mają się odbyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Obrońca przyznał też, iż niestabilność nie była usprawiedliwieniem dla fatalnych wyników w ostatnim czasie.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– W Barcelonie nie ma czegoś takiego jak rok przejściowy. Nie mamy dużo czasu na wprowadzanie zmian, ale musimy je wprowadzić, jeśli chcemy się poprawić – zaznaczył. Ponadto Gerard Pique rozumie, że „Blaugrana” nie jest wymieniana wśród kandydatów do końcowego triumfu w Lidze Mistrzów. – Wszystko, co możemy zrobić, to dalej pracować. Mamy dobry zespół, pełen dobrych ludzi i  wiele talentów, którzy wnoszą w zespół potrzebną dynamikę. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że efekty przyjdą wkrótce – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.