Zbigniew Boniek o Cezarym Kucharskim: To po prostu kłamca

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Swoje trzy grosze do afery pomiędzy Robertem Lewandowskim a Cezary Kucharskim postanowił dorzucić prezes PZPN. – Dla mnie Kucharski to po prostu kłamca. Sam stałem się ofiarą pewnych przekłamań – twierdzi.

Były agent Roberta Kucharskiego został oskarżony o szantaż. Domagał się bowiem 20 milinów euro w zamian za milczenie przy domniemanych nieprawidłowościach podatkowych reprezentanta Polski. Również Zbigniew Boniek zabrać głos w głośnej sprawie. – Czytałem ostatnio, że jako agent Roberta Kucharski zarobił kilkanaście milionów euro. Cała sprawa pokazuje jedną rzecz: to nie menedżerowie budują kariery piłkarzy, tylko zawodnicy budują agentów. Lewandowski bez Kucharskiego byłby takim samym, albo i lepszym graczem. A gdzie byłby Kucharski bez Roberta? Kiedyś miał stajnię z najlepszymi piłkarzami w Polsce – Robertem, Grzegorzem Krychowiakiem czy Krystianem Bielikiem – a dziś nie ma już nikogo – przekonuje prezes na łamach “Onetu”.

W marcu 2013 powiedziałem Robertowi, że jeśli chce zrobić światową karierę, powinien zmienić agenta. Wtedy wydawało mu się, że jest inaczej, ale z perspektywy czasu zapewne przyznał mi rację – dodał.

 – A Kucharski w świecie piłki prawdopodobnie jest spalony. Sam stałem się ofiarą pewnych przekłamań. Kucharski mówił w wywiadach, że Boniek chciał, by Lewandowski szedł do Genoi czy Romy. To kompletna bzdura, dla mnie Kucharski to po prostu kłamca – nie gryzie się w język Boniek.

– Pamiętam, jak do mnie zadzwonił. Mówił, że Genoa chce Lewandowskiego i pytał, co o tym sądzę. Odpowiedziałem: “Posłuchaj, według mnie to jakaś heca. Robert będzie piłkarzem światowego formatu. Jeśli ma iść do Serie A, to do klubu pokroju Romy czy Juventusu, a nie do średniaka”. A potem słyszałem, że chciałem Kucharskiemu odebrać piłkarza i gdzieś sprzedać. Nonsens – kończy.

W zeszłą środę, Prokuratura Regionalna w Warszawie postawiła zarzuty Cezaremu Kucharskiemu. Ponadto zdecydowano o zastosowaniu wobec menedżera środków zapobiegawczych, w tym m.in. poręczenia majątkowego w kwocie 4,6 mln złotych. Kucharski rzez dziewięć lat współpracował z napastnikiem Bayernu grozi do trzech lat więzienia.

źródło: onet.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.