Copa Del Rey: Znamy pary półfinałowe! Wielki hit z udziałem Barcelony

Do półfinału Copa Del Rey awansowały Sevilla, Levante, Barcelona i Athletic Bilbao. Dziś poznaliśmy pary półfinałowe, a starcia będą toczyć się w formie dwumeczów – mecz i rewanż.

Sevilla jako jedyna z półfinalistów zdołała sobie poradzić z rywalem w regulaminowym czasie gry. Julen Lopetegui odpowiednio zarządzał zespołem, a gdy przyszły kłopoty wpuszczał na boisko swoje największe gwiazdy. Gola na wagę awansu zdobył Lucas Ocampos po strzale głową.

Pozostałe trzy zespoły o swój byt w rozgrywkach musiały powalczyć w dogrywce, a nawet w rzutach karnych! Levante po dość kiepskim spotkaniu i aktywnej końcówce pokonało Villarreal po trafieniu w 120. minucie Rogera Maertiego. Z kolei Barcelona w 4. minuty doprowadziła do dogrywki, a później strzeliła jeszcze trzy gole definitywnie eliminując Granadę.

Baskowie mieli najdłuższą przeprawę. Ich spotkanie nie porywało, a mecz był mocno szarpany, oraz obfitował w sporą liczbę fauli. gdy wydawało się, że Betisp przejdzie dalej po golu Juanmiego w ostatniej akcji meczu do wyrównania doprowadził Raul Garcia. W dogrywce żadna ze stron nie chciała zaryzykować co spowodowało, że Hernandez Hernandez musiał przygotować się do serii jedenastek. Tam lepsi okazali się podopieczni Marcelino, którzy pokonali Betis w stosunku 4:1. Dwa rzuty karne z rzędu obronił Unai Simon, czym w znaczący sposób przychylił się do awansu swojej drużyny.

Pary półfinałowe wylosował były napastnik Athleticu, legenda tego klubu – Aritz Aduriz. W poprzednim sezonie na inaugurację sezonu kapitalnym trafieniem dał zwycięstwo nad Barceloną. Teraz stanął przed dużo cięższym wyzwaniem – musiał wylosować rywala dla swojego byłego już klubu.