Założyciele Superligi nie składają broni. Jest odpowiedź po orzeczeniu TSUE

realmadrid.com

Joan Laporta i Florentino Perez spotkali się w piątek z Berndem Reichartem, dyrektorem generalnym A22 Sports Management, którego firma jest odpowiedzialna za promocję Superligi. Reichart zapewnia, że projekt nie upadł – jest nadal żywy.

Jeśli ktoś myślał, że temat Superligi szybko minie to się pomylił. Prezes Barcelony oraz Realu Madryt wydają się być bardzo zdeterminowani, wierzą w słuszność idei nowego turnieju i łatwo nie złożą broni. Założyciele europejskiej Superligi twierdzą, że wciąż prowadzą rozmowy z klubami z 10 krajów. 

– Spotkaliśmy się z ponad 30 klubami z ponad 10 krajów Europy, które podzielają naszą diagnozę problemów piłki nożnej i uważają, że w rozgrywkach potrzebne są fundamentalne reformy i potrzebny jest odpowiedni system finansowego fair play. – powiedział Reichert i dodał, że przedstawiciele klubów niezadowolone są z obecnej sytuacji w UEFA.

Po zakończeniu spotkania, A22 Sports opublikowało krótkie oświadczenie za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze:                Kontynuujemy prace nad reformą europejskiego futbolu, poprawą konkurencyjności, zrównoważonego rozwoju i zarządzania. Rozmawiamy z wieloma klubami z 10 różnych krajów, które podzielają nasz pogląd na wyzwania stojące przed sportem. Nie możemy stać w miejscu.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.