Franck Ribery zawieszony na trzy mecze

fot. Goal.com

ACF Fiorentina poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Franck Ribery został zdyskwalifikowany na trzy najbliższe ligowe spotkania. Powodem zawieszenia jest skandaliczne zachowanie Francuza po meczu z Lazio Rzym.

Doświadczony zawodnik dopuścił się skandalicznego zachowania – naruszył nietykalność sędziego liniowego. Oprócz tego piłkarz zlekceważył trenera Vincenzo Montellę nie podając mu ręki. Następnie gorliwie dyskutował ze sztabem, o tym dlaczego został zmieniony. Za zachowanie wobec arbitra komisja dyscyplinarna ligi nałożyła na niego karę pieniężną w wysokości 20 tysięcy euro oraz zawieszenie na kolejne trzy spotkania.

Postawa zawodnika była lekceważąca i pozbawiona szacunku w stosunku do asystenta – napisano w oficjalnym komunikacie włoskiej federacji.

Francuski skrzydłowy w poniedziałek zdecydował się zabrać głos w prawie swojego zachowania:

Bardzo mi przykro z powodu tego, co stało się ostatniego wieczora. Przepraszam kolegów z drużyny, trenera oraz kibiców. Przepraszam także Matteo Passeriego, bo pod koniec meczu byłem bardzo rozemocjonowany i smutny, mam nadzieję, że zrozumie mój nastrój – tłumaczy Ribery.

Zawsze chcę być na boisku jak najdłużej i pomagać kolegom z zespołu. Po to przybyłem do Fiorentiny. Uważam, że powinno się zwracać większą uwagę na to, jak świetną pracę wykonujemy codziennie – dodał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *