Serie A: Rimonta Interu najwyższych lotów. Znakomite widowisko na San Siro

Gracze Interu oraz Fiorentiny stworzyli wspaniały spektakl na San Siro. Ekipa Antonio Conte dokonała pięknej rimonty z wyniku 2:3 na 4:3.

Niezwykle intensywna sobota z calcio. Pierwsze trzy mecze drugiej kolejki Serie A przyniosły w sumie 13 goli. Starcie Interu z Fiorentiną również zwieńczyły bramki, a nieoczekiwanie to Viola za sprawą Christiana Kouamé szybko objęła prowadzenie. Nie było pozycji spalonej po centrze w pole karne w wykonaniu Cristiano Biraghiego. Przytomnością umysłu wykazał się Giacomo Bonaventura, który wyłożył piłkę do pustej bramki napastnikowi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Podopieczni Antonio Conte dążyli do jak najszybszej odpowiedzi. Takowa szansa nadarzyła się tuż przed zejściem do szatni na regulaminową przerwę przed drugą połową. Indywidualna akcja Lautaro Martíneza po kontrataku przyniosła upragnioną radość z gola fanom Nerazzurrich. Wcześniej argentyński skrzydłowy upadł na murawę po kontakcie z nogami Martína Cáceresa. Na pierwszy rzut oka karny, ale sędzia Giampaolo Calvarese zdecydował się obejrzeć całą sytuację na ekranie. W konsekwencji anulował jedenastkę dla Interu.

Druga połowa rozpoczęła się od pechowej interwencji Federico Ceccheriniego. Stoper Fiorentiny wpakował futbolówkę do własnej bramki. Zaskoczony Bartłomiej Drągowski nie zdołał odpowiednio zareagować. To jednak nie podłamało przyjezdnych. Tryb wirtuozerii włączył Franck Ribéry, który najpierw z polotem asystował przy bramce Gaetano Castrovilliego, a następnie wypieścił prostopadłą piłkę do Federico Chiesy. 22-letni skrzydłowy zachował zimną krew podcinając lekko futbolówkę obok bezradnego Samira Handanovičia.

Mecz trwa jednak 90 minut. Po zejściu Ribéry’ego drużyna z Florencji posypała się, a dwa zabójcze ciosy zadali Romelu Lukaku oraz Danilo D’Ambrosio, który z bliskiej odległości pokonał głową polskiego golkipera. Wspaniała rimonta Interu.

26.09.2020, 2. kolejka Serie A 2020/2021, Stadio Giuseppe Meazza/ San Siro (Mediolan)

Inter Mediolan – AC Fiorentina 4:3 (1:1)

3′ Christian Kouamé

45+2′ Lautaro Martínez

52′ Federico Ceccherini – bramka samobójcza

57′ Gaetano Castrovilli

63′ Federico Chiesa

87′ Romelu Lukaku

89′ Danilo D’Ambrosio

Sędzia: Giampaolo Calvarese.

Żółte kartki: Barella – Ceccherini.

Inter: Samir Handanovič (C) – Danilo D’Ambrosio, Bastoni, Kolarov – Perišić (78′ Alexis Sánchez), Barella (75′ Nainggolan), Brozović (75′ Vidal), Eriksen (64′ Sensi), Ashley Young (65′ Hakimi) – Lukaku, Lautaro Martínez.

Fiorentina: Drągowski – Nikola Milenković, Ceccherini, Martín Cáceres – Chiesa (69′ Lirola), Bonaventura (62′ Borja Valero), Amrabat, Castrovilli, Biraghi – Ribéry (C) (85′ Cutrone), Kouamé (62′ Dušan Vlahović).