Fortuna Puchar Polski: Raków pokonał Cracovię i zameldował się w finale

Puchar Polski

Piłka, Puchar Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Poznaliśmy drugiego finalistę Fortuna Pucharu Polski. Jest nim Raków Częstochowa, który uporał się na wyjeździe z Cracovią (1:2). W meczu o triumf w 67. edycji tych rozgrywek częstochowianie zmierzą się z Arką Gdynia, która przed tygodniem odniosła zaskakujące zwycięstwo z Piastem Gliwice.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Jakub Arak, który wykorzystał świetnie dośrodkowanie Kamila Piątkowskiego i pięknym strzałem głową pokonał Niemczyckiego. Jednobramkowe prowadzenie Rakowa utrzymywało się przez większą część spotkania, lecz kiedy wszyscy myśleli, że jest już po zawodach bramkę wyrównującą zdobył Matej Rodin w 87. minucie meczu. Większość kibiców spodziewała się, że konieczne będzie rozegranie dogrywki, ponieważ obie drużyny miały bardzo mało czasu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie udało się to gościom, ponieważ na minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Gutkovskis z bardzo bliskiej odległości zapakował  futbolówkę do siatki gospodarzy.

Cracovia – Raków 1:2 (0:1)

Arak 27′, Rodin 87′, Gutkovskis 89′

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Szymonowicz, Rocha – Dimun (78. Rivaldo Jr.), Hanca (C) (46. Piszczek) – Sadiković (78. Alvarez), Lusiusz, Souza (67. Loshaj) – van Amersfoort

Raków Częstochowa: Holec – Piątkowski, Niewulis (C), Arsenić – Tudor, Sapała, Lederman (75. Szelągowski), Kun – Wdowiak (64. Ivi Lopez), Cebula (75. Poletanović) – Arak (64. Gutkovskis).