Fortuna I liga: Wspaniała pogoń Sandecji

Facebook

W ostatnim piątkowym spotkaniu 1. kolejki Fortuna I ligi Chojniczanka Chojnice po bardzo dobrym widowisku zremisowała 3:3 z Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze prowadzili już 3:1, lecz spadkowicz z Ekstraklasy w ostatnich minutach zdołał odrobić straty.

Piłkarze obu drużyn już od pierwszych minut spotkania, ku uciesze zgromadzonych kibiców, narzucili wysokie tempo. Dla Wojciecha Trochima był to mecz wyjątkowy, wszak trafił do Chojnic po dwuipółletniej przygodzie w Sandecji. I to właśnie 29-letni pomocnik już w 3. minucie otworzył wynik spotkania. Trochim dobił odbitą od obrońcy piłkę po strzale Deleu. Niespełna siedem minut później było już 2:0, kiedy Hubert Wołąkiewicz skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Dawida Flaszki w polu karnym.

Kiedy wydawało się, że Sandecja jest w sytuacji beznadziejnej, już w 13. minucie Mateusz Klichowicz strzelił kontaktową bramkę. Sprowadzony z Olimpii Grudziądz napastnik występujący w tym spotkaniu na lewym skrzydle, świetnie wykończył dośrodkowanie Macieja Małkowskiego. Mimo bramki dla gości, to zawodnicy Chojniczanki prowadzili grę, raz po raz stwarzając sytuację pod bramką strzeżoną przez Marka Kozła.

Nieco ponad kwadrans po wznowieniu gry Chojniczanka strzeliła trzecią bramkę. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkowywał Paweł Zawistowski, a znany z dobrej gry w powietrzu Tomasz Boczek strzałem głową powiększył prowadzenie swojego zespołu. Ta bramka mogła podciąć skrzydła Sandecji, jednak drużyna prowadzona przez Tomasza Kafarskiego próbowała odrobić straty. Sygnał do ataku w 85. minucie dał Mariusz Gabrych, który strzelił kontaktową bramkę. Kluczowym momentem spotkania okazało się wejście na boisko Macieja Korzyma w 90. minucie spotkania. Doświadczony napastnik chwilę po wejściu na boisko wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego i uratował punkt Sandecji. Drużyna z Nowego Sącza mogła nawet wygrać to spotkanie, lecz w ostatnich sekundach spotkania Klichowicz mając przed sobą tylko pustą bramkę, fatalnie przestrzelił.

20 lipca 2018, 1. kolejka Fortuna I ligi, Chojnice (Stadion Miejski Chojnice)

Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (2:1)

Wojciech Trochim 3, Hubert Wołąkiewicz 10 (karny), Tomasz Boczek 61 – Mateusz Klichowicz 13, Mariusz Gabrych 85, Maciej Korzym 90

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz – Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Boczek, Przemysław Pietruszka – Serhij Pyłypczuk, Paweł Zawistowski, Oskar Paprzycki, Tomasz Foszmańczyk (Emil Drozdowicz 82′), Wojciech Trochim (Krzysztof Danielewicz 78′) – Janusz Surdykowski (Tomasz Mikołajczak 84′).

Sandecja: Marek Kozioł – Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Marcin Flis – Dawid Flaszka (Maciej Korzym 90′), Bartłomiej Dudzic (Damian Chmiel 76′), Grzegorz Baran, Maciej Małkowski (Adrian Basta 90′), Kacper Smoleń, Mateusz Klichowicz – Mariusz Gabrych.

Żółte kartki: Trochim, Zawistowski, Boczek, Danielewicz – Flaszka, Szufryn.

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).