Pierwsze zwycięstwo Celty pod wodzą nowego trenera

The Sun

Dziś na Balaidos Celta Vigo mierzyła się w starciu z Huescą. Gospodarze wygrali to spotkanie 2:0, a obie bramki zdobył Iago Aspas.

Aspas coraz pewniej pnie ku górze w statystyce strzelców. Na chwilę obecną ma 10. bramek na koncie i dzieli pierwszą lokatę z Cristianem Stuanim. Warto też dodać, że jest to pierwsza wygrana Miguela Cardoso od chwili przejęcia zespołu z Vigo. W poprzedniej kolejce w debiucie przegrał z Realem Sociedad 1:2.

Już od pierwszych minut widać było na czyich zasadach będzie rozgrywany mecz. Celta tworzyła stworzyła sobie wiele sytuacji, ale na pierwszego gola musieliśmy czekać do 38. minuty. Wtedy to po raz pierwszy dał o sobie znać Iago Aspas. Warto też pochwalić w tej akcji Hugo Mallo, który z dużym impetem wpadł w pole karne, minął defensorów gości i w ostatniej chwili podał do napastnika La Roja. Ten bez najmniejszych problemów umieścił piłkę w siatce.

Huesca ograniczała się tylko wyjść z kontrataków, wykorzystywali chwilowe błędy w ustawieniu gospodarzy. Jednak ci natychmiast zdołali . zażegnać niebezpieczeństwo szybko wracając pod własne pole karne. W 77. minucie Celta podwyższyła prowadzenie. Iago Aspas wyprowadził kontratak i jednocześnie sam go skończył. Zabawił się z jednym z obrońców, a potem precyzyjnym strzałem pokonał Aleksandra Jovanovicia.

Celta Vigo – Huesca 2:0