Fortuna I Liga: Przełamanie Podbeskidzia Bielska-Biała

WIkimedia

Podbeskidzie Bielsko-Biała w sobotnim starciu w ramach szóstej serii gier Fortuny I Ligi pokonało przed własną publicznością Olimpię Grudziądz (2:1).

Popularni “Górale” sezon rozpoczęli od dwóch zwycięstw, ale dwie porażki z rzędu sprawiły, że osunęli się w tabeli. Podobną czarną serię zanotowali zawodnicy z Grudziądza, którzy w trzech ostatni meczach nie zdobyli choćby punktu. – Musimy zrobić wszystko, żeby wygrać u siebie. Może do tej dobrej gry w końcu dołożymy też bramki. Nie możemy żyć też meczem ze Stalą Mielec, gdzie dobrze to wyglądało, a teraz w dwóch meczach rywale sprowadzili nas na ziemie. Musimy teraz twardo po niej stąpać i za wszelką cenę zdobyć punkty – powiedział Kornel Osyra, defensor Podbeskidzia.

Już pierwsze minuty zwiastowały ciekawe widowisko. Już po pierwszym kwadransie na prowadzenie wyszli gospodarze po trafieniu obrońcy Aleksandra Komora, a w drugiej połowie rezultat podwyższył Tomasz Nowak. Rozmiary porażki jeszcze zmniejszył Jakub Łukowski. Podopieczni Krzysztofa Brede awansowali na trzecią lokatę, a Olimpia Grudziądz spadła na piętnaste miejsce.