Oficjalnie: Damian Dąbrowski zamienił Cracovie na Pogoń

fot: pogonszczecin.pl

Damian Dąbrowski został nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. Środkowy pomocnik podpisał 3-letnią umowę z nowym klubem.

Dąbrowski jest wychowankiem Zagłębia Lubin, choć dla większości kibiców znany jest z występów w Cracovii. Środkowy pomocnik spędził w Krakowie sześć lat. W barwach “Pasów” wystąpił w 187 spotkaniach, w których strzelił osiem goli i zaliczył 27 asyst.

Dąbrowski w październiku 2016 roku, zadebiutował w reprezentacji. Niedługo po debiucie, nabawił się dwóch poważnych kontuzji, które niewątpliwie zatrzymały jego drogę rozwoju. Piłkarz dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie – raz w prawej nodze, raz w lewej. 26-latek po powrocie do pełni zdrowia miał spore problemy z ponownym wywalczeniem miejsca w składzie “Pasów”. Przegrywał rywalizację z młodym Lusiuszem, któremu zdecydowanie łatwiej było o grę, ponieważ jest młodzieżowcem. Sam Michał Probierz nazwał Dąbrowskiego “ofiarą przepisu o młodzieżowcu”.

Dąbrowski w Szczecinie ma zastąpić Kamila Drygasa, który pod koniec lipca zerwał więzadła i będzie pauzował przez kilka miesięcy. Podopieczni Kosty Runjaica zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *