Fortuna I liga: Podział punktów w Mielcu

Wyjątkowo w poniedziałek rozegrano spotkanie kończące 7. kolejkę Fortuna I ligi. Stal Mielec zremisowała na swoim boisku 1:1 z GKS-em Tychy.

Od pierwszego gwizdka lepszą drużyną była Stal Mielec. To gospodarze stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych, a największe zamieszanie w polu karnym GKS-u tworzył… środkowy obrońca Stali Martin Dobrotka. W 14. minucie Słowak wykorzystał nieumiejętne przedłużenie piłki głową przez Kamila Zapolnika, zdążył dobiec do piłki i wślizgiem skierował ją do bramki. Kolejny raz losy tych zawodników zbiegły się 20 minut później. W polu karnym Zapolnik faulował Dobrotkę, a Robert Marciniak wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Krystian Getinger, zachował się jednak zbyt bojaźliwie, uderzył zbyt lekko wprost w ręce Jałochy. Mielczanie do przerwy mogli prowadzić jeszcze wyżej. Prócz niewykorzystanego karnego Getingera, dogodnych okazji nie wykorzystali m.in. Łukasz Wroński, Andreja Prokić czy właśnie Getinger, który strzałem z rzutu wolnego oraz uderzeniem głową próbował pokonać Jałochę. Tyszanie z kolei w ofensywie prezentowali się słabo, przez co Seweryn Kiełpin był praktycznie niezagrożony.

Po stronie GKS-u w drugiej połowie widoczny był wyraźny przebłysk. Kamil Zapolnik, który w pierwszej połowie był raczej anty-bohaterem, uderzył z dystansu, jednak futbolówka trafiła w słupek. Strzał poprzedziła ładna zespołowa akcja GKS-u. Po drugiej stronie boiska aktywny był przede wszystkim Maksymilian Banaszewski, który dwukrotnie otrzymał dobre podanie w pole karne, lecz nie potrafił tego wykorzystać. Najpierw jego uderzenie obronił Jałocha, a chwilę później futbolówkę odebrał mu Daniel Tanżyna. Dorzucić do tego można jeszcze próbę Macieja Mańki, lecz bramek wciąż nie było. Impas strzelecki przerwał w 82. minucie wprowadzony chwilę wcześniej z ławki Sebastian Steblecki. Dobrym podaniem się w tej sytuacji Zapolnik, a Steblecki z łatwością ograł dwóch obrońców Stali i mocnym uderzeniem pokonał Kiełpina, zapewniając tym samym swojej drużynie cenny punkt.

27 sierpnia 2018, 7. kolejka Fortuna I ligi, Mielec (Stadion MOSiR)

Stal Mielec – GKS Tychy 1:1 (1:0)

Martin Dobrotka 14 – Sebastian Steblecki 82

Stal: Seweryn Kiełpin – Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki, Martin Dobrotka, Krystian Getinger – Łukasz Wroński (Bartosz Nowak 72′), Josip Šoljić, Marcel Gąsior, Grzegorz Tomasiewicz (Mateusz Gancarczyk 86′), Maksymilian Banaszewski – Andreja Prokić (Mendi 49′).

Tychy: Konrad Jałocha – Marcin Biernat, Marcin Kowalczyk (Maciej Mańka 46′), Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz – Mateusz Grzybek, Edgar Bernhardt (Sebastian Steblecki 79′), Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Kamil Zapolnik – Kacper Piątek.

Żółte kartki: Abramowicz, Zapolnik, Tanżyna, Bernhardt, Grzybek, Biernat.

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).