Fortuna I liga: Gieksa wraca na zwycięski front

GKS Katowice

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 2. kolejki Fortuna I ligi GKS Katowice wygrał na wyjeździe 1:0 (1:0) z beniaminkiem ligi ŁKS-em Łódź.

Beniaminek od pierwszej minuty sprawiał dobre wrażenie, dużo lepsze niż inne prezentowane w telewizji zespoły, które awansowały na zaplecze Ekstraklasy. Gospodarze mogą sobie pluć w brodę, bo w pierwszej połowie długimi fragmentami byli drużyną o wiele lepszą od GKS-u. Okazji, które stworzyli lub sprokurowali defensorzy Katowiczan, nie zdołali jednak wykorzystać. Wedle starej piłkarskiej prawdy, zemściło się to w 34. minucie meczu. Dobrą prostopadłą piłkę od Damiana Michalika otrzymał Daniel Rumin, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Michała Kołbę. W drugiej połowie Łodzianie w dalszym ciągu atakowali, lecz  świetnie w bramce “Gieksy” spisywał się doświadczony Mariusz Pawełek, przez co zespół z Katowice dowiózł korzystny wynik do końca.

28 lipca 2018, 2. kolejka Fortuna I ligi, Łódź (Stadion Miejski)

ŁKS Łódź – GKS Katowice 0:1 (0:1)

Daniel Rumin 34

ŁKS: Michał Kołba – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Artur Bogusz – Patryk Bryła (Dani Ramírez 62′), Bartłomiej Kalinkowski, Mateusz Gamrot (Paweł Wojowski 78′), Wojciech Łuczak, Piotr Pyrdoł (Jakub Kostyrka 46′) – Jewhen Radionow.

GKS: Mariusz Pawełek – Wojciech Lisowski, Mateusz Kamiński, Rafał Remisz, Šimon Kupec – Kacper Tabiś (Wojciech Słomka 78′), Damian Michalik, Bartłomiej Poczobut, Grzegorz Piesio (Kamil Kurowski 60′), Adrian Błąd – Daniel Rumin (Dominik Bronisławski 69′).

Żółte kartki: Juraszek – Lisowski, Poczobut, Remisz.

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).