Fortuna I liga: Domowe zwycięstwo Chrobrego

W jedynym piątkowym spotkaniu 12. kolejki Fortuna I ligi Chrobry Głogów po bramkach Michała Michalca i Damiana Kowalczyka pokonał na swoim boisku 2:0 Stomil Olsztyn.

Obserwując obsadę 12. kolejki Fortuna I ligi oraz ramówkę Polsatu na rozpoczynający się weekend, można było mieć pewne wątpliwości dotyczące poziomu piątkowego spotkania, które zostało wybrane do transmitowania. Mecz dziesiątego w tabeli Chrobrego Głogów z czternastym Stomilem Olsztyn niekoniecznie musiało zapowiadać się dobrze. Piłkarze obu drużyn chcieli pokazać się jednak w skali kraju, przez co od pierwszych minut grali ciekawy mecz. Widowisku z pewnością pomogła szybka bramka dla gospodarzy.

W 7. minucie po dośrodkowaniu Michała Boreckiego kompletnie niepilnowany w polu karnym był Michał Michalec. Stoper Chrobrego celnym strzałem głową pokonał Piotra Skibę. Kolokwialnie mówiąc, sprawę przy tej bramce zawalił Janusz Bucholc, który ewidentnie zgubił krycie i zderzył się ze swoim kolegą z zespołu. Stomil odpowiadał głównie za sprawą stałych fragmentów gry. Podopieczni Kamila Kieresie stworzyli sobie kilka sytuacji, lecz nieskuteczni byli m.in. Michał Góral czy Miłosz Trojak. Tuż przed przerwą poważnego osłabienia doznał Chrobry. Groźnie wyglądającego urazu doznał kapitan gospodarzy Michał Ilków-Gołąb, który musiał opuścić boisko.

Po przerwie Stomil wciąż dążył do wyrównania, a już dziesięć minut po przerwie gospodarze doznali kolejnego osłabienia. Tym razem urazu doznał Michał Borecki. W drugiej połowie Chrobry w ofensywie sprawiał wrażenie drużyny bardziej pasywnej. Priorytetem dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego było przede wszystkim bronienie korzystnego rezultatu. Mimo to, Chrobry miał swoje momenty. Taki był w 71. minucie, kiedy po strzale Serhija Napałowa Stomil przed stratą bramki uratowała poprzeczka. Bardziej skuteczni zawodnicy z Głogowa byli na pięć minut przed końcem, kiedy wynik meczu celną główką ustalił Damian Kowalczyk.

28 września 2018, 12. kolejka Fortuna I ligi, Głogów (Stadion GOS)

Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

Michał Michalec 7, Damian Kowalczyk 85

Chrobry: Mateusz Abramowicz – Michał Ilków-Gołąb (Oskar Repka 43′), Przemysław Stolc, Michał Michalec, Jarosław Ratajczak – Rafał Maćkowski (Bartosz Machaj 66′), Michał Pawlik, Łukasz Zejdler, Michał Borecki (Damian Sędziak 55′), Serhij Napołow – Damian Kowalczyk.

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Szymon Jarosz, Tomasz Wełnicki, Lukáš Kubáň – Dominik Kun (Tomasz Zając 69′), Miłosz Trojak, Marcin Stromecki (Łukasz Jegliński 77′), Grzegorz Lech, Piotr Głowacki – Michał Góral (Rafał Śledź 71′).

Żółte kartki: Maćkowski, Pawlik, Ratajczak – Głowacki, Stromecki.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).