Fortuna I liga: Bardzo pewne zwycięstwo Odry Opole

W pierwszym sobotnim spotkaniu 12. kolejki Fortuna I ligi Odra Opole pewnie wygrała 3:0 z Garbarnią Kraków. Trzy punkty dla podopiecznych Mariusza Rumaka swoimi bramkami dali Krzysztof Janus i Szymon Skrzypczak.

Odra praktycznie w pierwszej połowie rozstrzygnęła losy meczu. W 18. minucie wynik spotkania otworzył Szymon Skrzypczak. Napastnik gospodarzy bardzo umiejętnie, stopą, skierował piłkę do bramki. Pewne wątpliwości może budzić fakt, że Skrzypczak podniósł nogę na dużą wysokość, tuż nad interweniującym głową Arkadiusza Garzeła. Prowadzący to spotkanie Łukasz Bednarek zdecydował się jednak uznać tą bramkę. Pięć minut później ewidentnie w polu karnym Garbarni faulowany przez Damiana Nieśmiałowskiego był Tomáš Mikinič. W bramce krakowskiego zespołu od pierwszej minuty stał Marcin Cabaj, który w meczu z Rakowem Częstochowa obronił rzut karny wykonywany w końcówce spotkania przez Dariusza Formellę. Doświadczony golkiper w starciu z Krzysztofem Janusem nie miał jednak żadnych szans, były piłkarz m.in. Arki Gdynia czy Zagłebia Lubin wykonał jedenastkę bardzo pewnie. 32-letni pomocnik równie skuteczny był czternaście minut później. Po raz kolejny kiepsko pod własną bramką zachował się Nieśmiałowski, któremu piłkę odebrał Mikinič. Czech wrzucił piłkę idealnie na głowę Janusa, który dobił Garbarzy.

Garbarnia prezentowała się bardzo blado. Być może wpływ na to miał już trzeci mecz rozegrany w przeciągu tygodnia i dogrywka w Bełchatowie. W pierwszej połowie krakowski zespół praktycznie nie istniał. Po przerwie podopieczni Mirosława Hajdo grali odważniej, lecz w praktyce dało to bardzo niewiele. Światełkiem w tunelu mógł okazać się rzut karny podyktowany w 65. minucie za faul Rafała Niziołka na Dawidzie Nowaku. Do stałego fragmentu gry podszedł Szymon Kiebzak, który jednak uderzył obok bramki. Wygrana daje Odrze awans na piąte miejsce w tabeli. Garbarnia z dziewięcioma punktami na koncie znajduje się minimalnie nad strefą spadkową.

29 września 2018, 12. kolejka Fortuna I ligi, Opole (Stadion Miejski Odra), Frekwencja: 1152

Odra Opole – Garbarnia Kraków 3:0 (3:0)

Szymon Skrzypczak 18, Krzysztof Janus 23 (karny), 37

Odra: Michał Szromnik – Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk – Tomáš Mikinič (Mateusz Czyżycki 54′), Rafał Niziołek (Mariusz Rybicki 81′), Jakub Habusta, Jakub Moder, Krzysztof Janus – Szymon Skrzypczak (Iván Martín 71′).

Garbarnia: Marcin Cabaj – Michał Wrześniewski (Szymon Kobusiński 42′), Michał Czekaj, Arkadiusz Garzeł, Damian Nieśmiałowski – Szymon Kiebzak (Filip Wójcik 73′), Karol Kostrubała, Marek Masiuda, Serhij Krykun – Mateusz Węsierski (Jakub Wróbel 46′), Dawid Nowak.

Żółta kartka: Baranowski.

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).